Aktualizacja: 23.11.2024 13:06 Publikacja: 24.07.2019 13:01
Foto: Allison Carter/Georgia Tech
Badacze przy budowie urządzenia wykorzystali ze specjalnej technologii druku 3D, zwanej litografią multifotonową. Takie rozwiązanie umożliwia bardzo precyzyjny proces druku w mikroskalach. Dzięki temu mogli stworzyć mikro odnóża robota umożliwiające mu sprawne poruszanie się.
Czytaj także: Przełom w terapii nowotworowej?
Sztuczna inteligencja rozmawia z klientem na infolinii, roboty dostarczają analitykom wszystkim informacji potrzebnych do udzielenia kredytu, ale to człowiek decyduje czy klientowi udzielić kredytu czy nie. Takie jest prawo. Bankowcy przyznają, że choć sztuczna inteligencja już zmieniła ich pracę, to największe zmiany przed nimi.
Robot, którego stworzyli naukowcy z Uniwersytetu Harvard, może wydawać się przerażający, ale ma niezwykle delikatny dotyk.
Projekt, który miał stanowić o przyszłości rynku KEP (kurier, ekspres, paczka), trafia na półkę ledwie miesiąc po tym, jak Amazon ogłosił, że wycofuje się z testów robota dostawczego Scout, który miał zastąpić kurierów na tzw. ostatniej mili.
Autonomiczne pojazdy dostarczające zamówione online jedzenie z restauracji stają się faktem. Po takie innowacyjne rozwiązanie sięga właśnie Uber Eats.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Marynarka wojenna USA ma ambitny plan, by blisko jedną trzecią jej floty stanowiły zrobotozywane okręty. Pod względem pływających bezzałogowców trwa ostra rywalizacja z Chinami.
Chińczycy starają się wyjść na prowadzenie na rynku humanoidów. Tiangong, pierwszy na świecie elektryczny humanoidalny robot, który udostępniony został jako open source, wziął nawet udział w półmaratonie.
Założyciela koncernu Amazon Jeff Bezos oraz firma OpenAI, twórca ChatGPT, pompują miliony dolarów w innowacyjny projekt start-upu Physical Intelligence. Chodzi o zintegrowanie zaawansowanym systemów sztucznej inteligencji z robotyką.
Przekonać pracowników, że sztuczna inteligencja wraz z robotyzacją stanowią dla nich egzystencjalne zagrożenie, i dzięki temu odzyskać siły – to może być nowa strategia związków zawodowych.
Wrocławski Clone Incorporated, start-up od kilku lat pracujący nad technologiami humanoidalnymi, pokazał światu efekty swoich zaawansowanych badań. W sieci firma umieściła film przedstawiający Torso, robota wyposażonego w sztuczne mięśnie i ścięgna.
Polskie firmy wyhamowały z inwestycjami w automatyzację produkcji. Miniony rok przyniósł kolejny spadek nowych instalacji robotów. Powinny odbić w 2025 r., gdy większą fala napłyną pieniądze z UE.
Robotyzacja na polach bitew wkracza na mocno futurystyczny poziom. Do walki z bezzałogowcami amerykańska armia chce wysłać robopsy uzbrojone w karabiny. Takie nowatorskie maszyny mają być już używane na Bliskim Wschodzie.
Badacze z ETH Zurich i Instytutu Maxa Plancka opracowali nowatorski sposób napędzania robotów. Czy można mówić jeszcze o maszynach, gdy taki automat porusza się nie za sprawą silniczków, lecz mięśni?
Państwo Środka dominuje na rynku pojazdów elektrycznych, ale za chwilę może przegonić Teslę w budowie zasilanych bateryjnie humanoidalnych robotów, które mają zastąpić ludzkich pracowników.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas