Rewolucja w e-handlu? Goryle dostarczą zakupy w 10 minut

mat. pras.

Ten startup powstał w Berlinie niecały rok temu, a już stał się jednorożcem, z wyceną ponad 1 mld dol. Firma, która niedawno pozyskała od inwestorów 290 mln dol., chce kompletnie zrewolucjonizować rynek dostaw e-commerce.

Gorillas świadczy bowiem usługi błyskawicznego dowozu zakupów pod podany adres. Ale nie w ciągu doby (tzw. same-day delivery) czy kilku godzin, jak próbuje doręczać część firm kurierskich. Rzecz w tym, że Gorillas dostarcza e-zakupy (głównie spożywcze, ale i związane z gospodarstwem domowym – w sumie ponad 2 tys. artykułów) zaledwie w 10 minut.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec z napiwkami. Pizzę dostarczy autonomiczny robot

Berliński projekt powstał w maju ubiegłego roku. Współzałożyciel firmy Kagan Sümer już zapowiedział, że fakt, iż spółka stała się jednym z najszybszych jednorożców w historii, co uczci premią dla pracowników w wysokości 1 mln dol. – wszyscy otrzymają jednorazową wypłatę. Bonus na głowę może sięgnąć zatem ok. 1 tys. dol.

mat. pras.

Gorillas zatrudnia bowiem około tysiąca kierowców. To w potężnej flocie tkwi tajemnica błyskawicznych dostaw, ale i mikromagazynach (startup ma ich 40 rozmieszczonych w Niemczech, W. Brytanii i Holandii). W efekcie zakupy nie są wysyłane z jednego centralnego hubu, lecz z lokalnej placówki, co skraca czas. Firma usługi świadczy w 12 miastach, m.in. Amsterdamie, Londynie i Monachium. Za dowóz w 10 minut trzeba zapłacić nieco ponad 2 dol.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Drony, które ratują życie

Kiedy Amazon, czy Google testują dostawy posiłków czy zakupów za pomocą dronów, kalifornijski startup ...

Rekordowa strata Ubera

W II kwartale firma oferująca usługi płatnych przejazdów osiągnęła stratę na poziomie 5,24 mld ...

Sex gadżet w postaci mikrorobota wzbudził kontrowersje

Nowy model autonomicznego robota-wibratora najpierw dostał na targach CES w Las Vegas wyróżnienie, a ...

NapoleonCat wprowadził obsługę Google Reviews

Polskie narzędzie do obsługi social media, NapoleonCat, umożliwia teraz klientom odpowiadanie na opinie pozostawiane ...

Facebook grozi wycofaniem się z Europy

W piśmie złożonym w sądzie w Dublinie, prawnicy Facebooka ostrzegli, że ich firma „może ...