Nowa aplikacja ma ukoić nerwy Polaków

Mindy

Cyfrowe rozwiązania mental-fitness to hit ostatnich miesięcy – łagodzą nerwy i poprawiają sen. Wywodzący się z Rzeszowa startup Mindy dodatkowo stawia na gamifikację.

Mindy to najnowsza aplikacja stworzona dla użytkowników szukających skutecznych sposobów na wzmacnianie kondycji mentalnej i trenowanie umysłu. Polskojęzyczne treści, solidna dawka wiedzy i certyfikowani nauczyciele to niejedyny wyróżnik apki. Startup opracował cyfrowe rozwiązanie, które pozwala zgłębiać praktyki medytacyjne i kursy tzw. mindfulness. Ale to także bogata baza muzyki, ćwiczeń i nagrań relaksacyjnych oraz minipodcastów z wiedzą z zakresu psychologii, neurobiologii i zdrowia.

Technologia dla zdrowia

Trend mental-fitness, czyli aplikacje pomagające zredukować stres, lepiej spać i osiągnąć spokój umysłu, zdobywa coraz więcej użytkowników. Dwie najpopularniejsze na świecie – Headspace i Calm – zostały do tej pory pobrane już ponad 170 mln razy. Globalny rynek aplikacji mindfulness został wyceniony w 2019 r. przez Polaris Market Research na 270,4 mln dol. Prognozy zakładają, że do 2027 r. będzie to już ponad 4,2 mld dol. Na tej szybkiej ścieżce wzrostu jest od niedawna również Polska.

CZYTAJ TAKŻE: Hit czasów pandemii. Walka w sieci z depresją i stresem

Trend ten zamierza wykorzystać Mindy. Zbudował apkę w oparciu o inną swoją aplikację – Activy. Rozwiązanie motywujące ludzi do regularnej aktywności fizycznej poprzez wyzwania sportowe, z którego skorzystało już ponad 300 pracodawców (zachęcając przy tym kilkadziesiąt tysięcy pracowników z kilkunastu krajów do ruchu), ma na koncie choćby współpracę z takimi markami jak Decathlon czy Kross. Teraz na bazie tego sukcesu rzeszowski startup ruszył z apką Mindy. Jak tłumaczy pomysłodawca projektu Igor Pielas, misją startupu jest wykorzystanie technologii i nauki w celu motywowania ludzi do prowadzenia zdrowszego i szczęśliwszego życia.

– Sport i medytacja od kilku już lat pomagają mi w codziennym życiu opanowanym przez ogromny stres związany z prowadzeniem firmy. Wyobrażam sobie, że za kilkanaście lat medytacja będzie dla ludzi tak naturalnym nawykiem jak mycie zębów. W aplikacji stawiamy na sprawdzone, naukowe podejście do mindfulness i metod budowania nawyku – podkreśla. – Mindy powstało, by pomóc ludziom w zajęciu się swoim umysłem. Wierzymy, że każdy ma szansę, by rozwinąć wewnętrzny spokój, ograniczyć stres, mieć lepszy sen i głębsze skupienie. Efekty przychodzą z regularnością ćwiczeń. Z aplikacją Mindy będzie to dużo prostsze – dodaje Pielas.

Medytacja w modelu subskrypcyjnym

W Mindy wszystkie treści przygotowane są przez rodzimych, certyfikowanych nauczycieli mindfulness, m.in. Martynę Papciak (trenerka Search Inside Yourself, programu rozwoju inteligencji emocjonalnej, stworzonego w Google), czy Piotra Panasiuka (trenera uważności z Mindfulness Association Polska). W każdym wypadku jest możliwość wybrania lektora – damskiego lub męskiego oraz długości nagrania. Wyróżnikiem Mindy są elementy gamifikujące, pomagające budować trwały nawyk. Wiele osób próbujących medytacji przyznaje bowiem, że problemem jest dla nich brak systematyczności (to kluczowy warunek skuteczności tej metody).

CZYTAJ TAKŻE: Polska aplikacja pomoże walczyć z covidową depresją

Mindy posiada dwa modele subskrypcji: dla użytkowników indywidualnych i firm. W USA już w 2018 r. ponad 50 proc. firm oferowało benefity związane z tzw. wellbeingiem mentalnym. W Polsce robi tak mniej niż 7 proc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Telewizory OLED szybko tanieją

Co 15 sekund w Polsce kupowany jest telewizor. Rośnie popularność 4K. Światowy rynek telewizorów ...

Dron mieszczący się w kieszeni? To będzie militarna rewolucja

Amerykańska armia testuje miniaturowe, ważące mniej niż 33 gramy drony. Wszędzie wlecą, wszystko dojrzą, ...

Chiny dyscyplinują miliarderów. Stali się zbyt potężni

Niedawne uderzenie regulacyjne w internetowych potentatów w Państwie Środka to zarówno reakcja na ich ...

Grupa Azoty chce rozkręcić polski rynek drukarek 3D. Kto się liczy?

Rodzime firmy walczą o pozycję w innowacyjnej branży wielkoformatowego druku. Dziś nie jest ona ...

Polak i Chińczyk aresztowani na trzy miesiące za szpiegostwo

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała pracownika Orange Polska i polskiego oddziału chińskiego koncernu Huawei. Podejrzewa ...

Pisarze SF drogowskazem wielkiego biznesu

Dlaczego Nike i Ford sięgają po autorów science fiction? Mają przewidzieć przyszłość tych korporacji. ...