Aktualizacja: 20.11.2024 02:43 Publikacja: 30.08.2021 21:20
Foto: Bloomberg
– Stwórzcie coś na bazie prądu. Na koniec zacznijcie wydobywać kryptowaluty czy jakkolwiek to się nazywa. W kraju jest wystarczająco dużo energii elektrycznej – przekonywał Aleksandr Łukaszenka podczas spotkania w państwowym przedsiębiorstwie JSC Belaruskali, jednym z największych na świecie producentów nawozów potasowych. Jego wypowiedź cytują media rosyjskie i serwis Bitcoin.com.
CZYTAJ TAKŻE: Białoruskie startupy podbijają świat. Represje Łukaszenki ich nie zatrzymają
Mapy Google to jedna z najpopularniejszych aplikacji nawigacyjnych, z której miesięcznie korzysta średnio miliard użytkowników. Już wkrótce będą oni musieli podjąć decyzję dotyczącą jednej z funkcji, aby nie utracić niektórych danych.
Przedsiębiorstwa mają świadomość korzyści płynących z digitalizacji, ale często nie wiedzą, jak się do niej zabrać. Bez wsparcia partnera to wyzwanie je przerasta. Jest więc wiele do zrobienia, ale potencjał jest solidny – wskazywali eksperci.
We wspólnym interesie jest dążenie do zeroemisyjności budynków, w czym pomagają nowoczesne technologie.
Kolejna akcja Anonymous zaangażowała ludzi z całego świata. Restauracje w Rosji nigdy nie miały tylu opinii co teraz.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Największy ubezpieczyciel w naszym regionie mocno stawia na rozwiązania cyfrowe. Nie tylko ułatwiają one kontakt z klientem, ale pozwalają także na optymalizację procesów biznesowych. Rynek docenia te zmiany.
Jeszcze niedawno samochody elektryczne nie tylko stanowiły rzadkość na drogach, ale przede wszystkim były dobrem luksusowym, na które mogli sobie pozwolić nieliczni. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej, a doskonałym przykładem jest nowa Kia EV3, której ceny po dopłatach z programu “Mój Elektryk” zaczynają się już od 139 900 zł. To jednak nie wszystko, bo ten zgrabny crossover jest naszpikowany innowacjami i oferuje nawet ponad 770 km zasięgu w trybie miejskim! Zaciekawieni?
Kluczem do osiągnięcia przewagi stała się zdolność do pozyskiwania danych z lądu, powietrza, wody, kosmosu i cyberprzestrzeni, a następnie ich szybkiego przetwarzania i dostarczania do dowódców oraz żołnierzy – mówi generał Mary A. Legere, dyrektorka zarządzająca w Accenture Global Defense.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Polska nie wypracowała standardów dotyczących cyberbezpieczeństwa w energetyce, a realizuje olbrzymie inwestycje w sektorze. Powszechność niesprawdzonych technologii w infrastrukturze krytycznej może przynieść zgubne skutki – ocenia prezes Apatora Maciej Wyczesany.
Liczba audytorów badających spółki giełdowe się zmniejsza. W grze pozostają tylko firmy, które mogą skutecznie odpowiedzieć na wyzwania – podkreślają członkowie zarządu BDO dr Anna Bernaziuk, Edyta Kalińska i Tomasz Reiter.
W Polsce główną barierą ciągle hamującą rozwój innowacji jest brak współpracy i przepływu informacji między światami nauki i biznesu – mówi Witold M. Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC w Polsce, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Politechnika Warszawska.
Chociaż nowe, bardziej wymagające zasady raportowania niefinansowego obejmą na razie tylko duże spółki, to unijne regulacje muszą już uwzględniać również ich dostawcy z sektora MŚP.
Dlaczego konkurs poświęcony polskim mistrzom malarstwa jest bardzo dobrym narzędziem promowania edukacji oraz kreatywności - mówi Katarzyna Wasilewska, wiceprezeska Fundacji PGE
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas