Firma ogłosiła współpracę z Neom. Pod tą nazwą kryje się planowane miasto przyszłości w prowincji Tabuk w północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej. Ma to być całkowicie inteligentna aglomeracja, wzór dla innych smart city na całym świecie. Neom ma być także pierwszą lokalizacją, gdzie wdrożona zostanie idea „powietrznej mobilności miejskiej”. W ramach projektu na początek na wyposażeniu miasta znaleźć ma się 15 pojazdów Volocopter.

Czytaj więcej

Drony schodzą teraz pod wodę. Wzorem jest tuńczyk

Neom zamówiło już dostawę dronów osobowych, które pracę w miejskiej flocie mogłyby rozpocząć nawet za dwa lata. Powołano też spółkę joint venture Volocoptera z Neom, która będzie operatorem powietrznego transportu publicznego w mieście przyszłości. Elektryczne pojazdy pionowego startu będą miały za zadanie wozić mieszkańców i turystów, ale także towary. W ramach zamówienia do Neom trafi 10 dronów pasażerskich VoloCity i pięć logistycznych VoloDrone.

Prace nad uruchomieniem stałych linii przewozowych rozpoczną się już w przyszłym roku. Ale na tym Volocopter nie chce poprzestać. W planach ma też uruchomienie wkrótce usług w Paryżu i Singapurze. W ciągu dwóch lat z wdrożeniami zamierza ruszyć także konkurent z branży eVTOL – niemiecki startup Lilium. To oznacza, że ​​rewolucja w zakresie latających taksówek to najprawdopodobniej kwestia jeszcze tej dekady.