Chiński dron nigdy nie musi lądować. Energia dostarczana laserem

Chińscy naukowcy opracowali nową technologię, która umożliwi bezzałogowym statkom powietrznym latanie bez potrzeby lądowania w celu naładowania akumulatorów.

Potentat z Niemiec ruszy w Europie z flotą bułgarskich dronów cargo

Bułgarzy pracują nad uruchomieniem regularnych lotów towarowych z wykorzystaniem bezzałogowców. Autonomiczna sieć dronów cargo miałaby wzbić się w powietrze, na razie testowo, już w przyszłym roku.

„Latająca Tesla” z Chin. Zaprezentowano radykalny sposób na korki

Sukcesem zakończył się Dubaju pokaz dwumiejscowego latającego samochodu Xpeng Aeroht, który ma być odpowiedzią na coraz większy tłok w metropoliach. Kosztować na ok 140 tys. dol.

Podniebne elektryczne taksówki na horyzoncie. Mają być w cenie Ubera

Niemiecki Volocopter chce wystartować w 2024 roku w Paryżu z pierwszą komercyjną usługą pasażerskich dronów. Takie kilkuosobowe pojazdy mogą zrewolucjonizować transport miejski.

Nóż sprężynowy i szahid odmienią oblicze wojny. Nauki z Ukrainy

Konflikt zbrojny za naszą wschodnią granicą pokazuje, jaka jest przyszłość tego typu starć – przewagę zdobywa się na niebie dzięki sztucznej inteligencji.

Latający ochroniarz. Polacy rewolucjonizują branżę security

Rodzimy start-up, jako pierwszy na świecie przeprowadzi pilotaż usługi – w modelu subskrypcyjnym – z wykorzystaniem dronów wspierających zespoły chroniące osoby i mienie.

Drony będą naprawiać budynki. Jak pszczoły ule

Bezzałogowce już nie tylko nadzorują inwestycje. Latające drukarki 3D naprawią budynki, inne drony je oczyszczą. Zejdą nawet pod ziemię.

Obiecywał latające taksówki. Porażka założyciela Google

Założony przez Larry'ego Page'a, startup Kitty Hawk obiecał stworzyć małe elektryczne pojazdy latające przeznaczone do rekreacji i transportu. Prace trwały pięć lat, a mimo to nie powstała ani jeden pojazd. Teraz firma znika.

Elektryczne samoloty zamiast autobusów? Nowatorski pomysł

Amerykańska linia lotnicza United Airlines chce dowozić swoich pasażerów na i z lotniska za pomocą małych samolotów elektrycznych pionowego startu. W ten sposób ominą drogowe korki.

Terminator przestaje być tworem s-f. To maszyna zdecyduje, czy zabić

Zabójcze systemy broni autonomicznej zaczynają się rozprzestrzeniać. I coraz trudniej je kontrolować.

Powstanie superautostrada dla autonomicznych dronów

W ciągu najbliższych dwóch lat ruszy specjalny korytarz powietrzny w Wielkiej Brytanii o długości ponad 260 km, którym będą mogły się poruszać zautomatyzowane bezzałogowe statki powietrzne.

5G pomaga walczyć z pożarami lasów

Chiński koncern Huawei wraz z greckim operatorem Nova-Wind oraz startupem Probotek zaprezentowały system do wczesnego wykrywania pożarów lasów.

Robot na kołach wystrzeli drony. Mordercza broń

Izraelska armia testuje nowy typ uzbrojenia – to autonomiczny pojazd bojowy średniego zasięgu, który jest w praktyce mobilną wyrzutnią dronów.

Niemieckie Drony-taxi polecą w 2026 r. Pierwszy będzie Paryż

VoloConnect – usługa podniebnego transportu osób, wykonywana za pomocą pojazdów sterowanych przez sztuczną inteligencję – jest coraz bliżej wdrożenia. Niemiecki start-up Volocopter przeprowadził właśnie pierwsze loty testowe.

Zmora samolotów i lotnisk. Drony znów zagrożeniem

Bezzałogowce w prywatnych rękach to nie tylko świetna zabawa, ale również potężne zagrożenie. Po raz kolejny przekonali się o tym pasażerowie, jak i pracownicy portu lotniczego. Tym razem na Wyspach.

Chiny mają nową broń. To może być przełom na morzu

Dotąd jeszcze żadna armia świata nie mogła się pochwalić tego typu uzbrojeniem – Pekin wprowadza do służby okręt sterowany przez sztuczną inteligencję (AI), który ma być platformą dla autonomicznych dronów.

Poczty w dronowej awangardzie. Paczka prosto z nieba

Drony zrobiły furorę na ukraińskim niebie, okazując się morderczą i skuteczną bronią, ale w tym samym czasie szybko rozwijają się zastosowania cywilne. Jednym z wiodących są „latający listonosze”.

Snap stworzył autonomicznego drona. Mieści się na dłoni i robi selfie

Projekt firmy, która stoi za popularną aplikacją do wysyłania zdjęć i filmów, może być wielkim hitem. Malutki żółty bezzałogowiec, wyposażony w cztery wirniki i kamerę, ma stać się naszym fotograficznym robo-asystentem.