„Nie” dla dronów. Coraz więcej krajów wprowadza zakazy

Lista państw, w których prywatne bezzałogowe statki powietrzne (BSP) nie są mile widziane, rośnie – do grona takich krajów, jak Kuba, Irak, Iran, czy Maroko, dołączyły właśnie Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Dron z defibrylatorem uratował pierwszego pacjenta z zawałem serca

Szwedzka firma Everdrone planuje rozszerzyć usługi ratunkowe na inne kraje europejskie jeszcze w tym roku.

Te latające taksówki pojawią się w inteligentnym mieście przyszłości

Wizja elektrycznych autonomicznych dronów osobowych (eVTOL) staje się coraz bardziej realna. Urzeczywistni ją pionier w zakresie latających taksówek – niemiecki Volocopter.

Pasażerskie drony wkrótce podbiją niebo. Polskie akcenty

W 2022 r. wystartują pierwsze w historii wyścigi latających samochodów. A to będzie ledwie wstęp do rewolucji, która właśnie rusza w przestrzeni powietrznej.

Japońska firma stworzyła latający motocykl. Już można go kupić

Latający motocykl, hoverbike XTurismo Limited Edition jest dziełem firmy A.L.I. Technologies z Tokio. Może utrzymywać się w powietrzu przez około 40 minut na jednym ładowaniu.

Google rusza z dostawami zakupów dronem

Start-up Wing, jeden z innowacyjnych projektów koncernu Alphabet, do którego należy Google, wdroży usługę dostaw zakupów zamawianych online za pośrednictwem bezzałogowców.

Autonomiczny dron zatankuje nowoczesne myśliwce

Amerykańska Marynarka Wojenna przeprowadziła udane testy latającego tankowca. Bezzałogowiec zaopatrzył w powietrzu w paliwo samolot F-35. O takim dronie myślą już Chińczycy.