Apple odkrywa karty. Oto trzy nowe iPhone’y

Firma Apple zaprezentowała swoje najnowsze urządzenia. To trzy nowe iPhone’y i nowy Apple Watch. Nie potwierdziły się spekulacje o tym, że premierę będą miały również nowe iPad’y i komputery.

Pierwszym urządzeniem zaprezentowanym w Steve Jobs Theater w Cupertino był Apple Watch series 4. Urządzenie ma nowy, większy o 35 proc. ekran, w znacznie większym stopniu wypełniający front urządzenia i z zaokrąglonymi narożnikami. Zegarek będzie miał nowy, 64-bitowy procesor A4 o dwukrotnie większej wydajności niż w poprzednim modelu.

Zmieniły się rozmiary zegarka. Teraz będzie występował w wersjach 40 i 44 mm (dotąd 38 i 42 mm). Będzie on nieznacznie cieńszy od poprzednika, o 0,7 mm.

Całkowicie przebudowany został zespół czujników na spodzie urządzenia, dzięki czemu możliwe było m.in. wprowadzenie funkcji elektrokardiogramu – zegarek będzie mógł przeprowadzić takie badanie, a w przypadku posiadania odpowiedniego abonamentu medycznego (dostępnego tylko w USA) wysłać je bezpośrednio do lekarza.

Zegarek wykryje też upadek właściciela zegarka (np. w wyniku omdlenia) i odróżni go od podobnych, lecz niegroźnych zdarzeń, które mogą wystąpić w czasie codziennej aktywności. W takiej niebezpiecznej sytuacji urządzenie będzie mogło samodzielnie wybrać numer alarmowy i wezwać pomoc.

Zegarek ma wciąż móc pracować przez 18 godzin bez ładowania. Monitorowanie treningu będzie możliwe maksymalnie przez 6 godzin.

Polskie ceny Apple Watch series 4 zaczynają się od 1899 zł (za wersję 40 mm) i 2049 zł (za większy model, 44 mm).

Apple zaprezentowało również nowe telefony, przede wszystkim następcę przełomowego modelu X z zeszłego roku. Będzie on występował w dwóch rozmiarach – jako iPhone Xs z ekranem o przekątnej 5,8 cala oraz iPhone Xs Max z wyświetlaczem 6,5 cala. Ekrany obydwu telefonów wykonano w technologii OLED.

Design telefonów nie uległ niemal żadnej zmianie. Nowe modele będą występowały w dodatkowym kolorze – złotym, który uzupełni modele w kolorach srebrnym i gwiezdnej szarości.

Sercem nowych modeli będzie nowy procesor A12 Bionic, zdolny do wykonywania 5 trylionów operacji na sekundę.

Apple podał już także ceny nowych modeli. Za iPhone’a Xs trzeba będzie zapłacić w Polsce co najmniej 4979 zł (wersja 64 GB), a ceny iPhone’a Xs Max zaczynają się od 5479 zł. Najdroższy iPhone Xs Max z pamięcią o pojemności 512 GB kosztował będzie 7219 zł.

Na konferencji w Cupertino zaprezentowano też trzeci model iPhone’a – iPhone Xr. Ma być nieco tańszy i mniej zaawansowany technologicznie niż Xs i Xs Max. Jego ekran o rozmiarze 6,1 cala nazwany Liquid Retina będzie wykonany w technologii LCD, a nie OLED. Pojedynczy aparat fotograficzny będzie miał rozdzielczość 12 Mpx.

iPhone’a Xr będzie można kupić w sześciu kolorach – białym, czarnym, niebieskim, żółtym i koralowym oraz w specjalnej, czerwonej wersji spod znaku (PRODUCT)RED, której zakup wspiera Globalny Fundusz na rzecz Walki z AIDS.

Polskie ceny telefonu iPhone Xr zaczynają się od 3729 zł (wersja 64GB).

Wbrew wcześniejszym spekulacjom na środowej konferencji Apple nie zaprezentowano nowych iPad’ów ani komputerów stacjonarnych lub laptopów tej firmy.

Mogą Ci się również spodobać

Sprzedał biznes Facebookowi i stworzył drona-kamikadze

Amerykańska firma Anduril Industries buduje drony, których zadaniem będzie eliminacja wrogich dronów poprzez taranowanie ...

To będzie rewolucja. Czas na naddźwiękowe samoloty pasażerskie

Amerykański startup Boom Supersonic pokazał na lotnisku w Denver wersję testową pierwszego od czasu ...

Wyścig po gotówkę na centra badawcze

Ruszył konkurs na pozyskanie dotacji na centra badawczo-rozwojowe. Do podziału jest 350 mln zł. ...

Roboty i AI walczą z koronawirusem

Sztuczna inteligencja BlueDot przewidziała epidemię w Chinach. Teraz inteligentne maszyny pomagają w „zabijaniu” wirusa. ...

Posłowie chcą, by służby się przyjrzały, jak politycy korzystają z komunikatorów

Koordynator służb specjalnych powinien przygotować wytyczne dotyczące takich aplikacji – uważają posłowie PO Joanna ...

Darmowe pieniądze z bankomatu. Genialny przekręt programisty

To historia o tym, jak chiński programista odkrył sposób, żeby bankomat wypluwał mu darmowe ...