Producent smartwatchy rusza z produkcją tanich respiratorów

Fitbit, producent popularnych smartwatchy, poinformował, że agencja FDA udzieliła mu zgody na produkcję respiratorów w Stanach Zjednoczonych.

Urządzenie Fitbit Flow jest proste w obsłudze i tanie w produkcji. Do jego obsługi nie trzeba szczególnych umiejętności, co jest szczególnie ważne w sytuacjach krytycznych, kiedy to do opieki nad pacjentami kierowani są pracownicy medyczni na co dzień nie posługujący się takim sprzętem.

CZYTAJ TAKŻE: Włosi tworzą respirator z polskim sercem

Firma zapowiedziała, że jest w stanie w krótkim czasie wyprodukować dużą ilość sprzętu, który posłuży do wsparcia walki z Covid-19 w placówkach zdrowia, które pilnie potrzebują dodatkowych respiratorów.

Konstrukcja Fitbit Flow oparta jest na prostym sprzęcie do resuscytacji, wykorzystywanym przez ratowników medycznych. Automatyczne urządzenie wspomaga oddychanie oraz monitoruje stan pacjenta. Urządzenie Fitbit Flow zostało zaprojektowane tak, żeby było jak najprostsze w obsłudze. Projekt był konsultowany z naukowcami z Uniwersytetu Medycznego w Oregonie oraz z Mass General Brigham Center for COVID Innovation.

CZYTAJ TAKŻE: Wpadka założyciela Tesli. Miał podarować szpitalom respiratory

Fitbit chce do dystrybucji urządzeń wykorzysta swój globalny łańcuch dostaw. To pozwoli firmie na szybkie udostępnianie maszyn placówkom, które pilnie ich potrzebują.

Firma chce też namówić innych producentów do współpracy i bezpłatnie udostępni plany projektowe urządzeń za pośrednictwem otwartego oprogramowania. Fitbit prowadzi również rozmowy z agencjami stanowymi i federalnymi odnośnie lokalnego zapotrzebowania na respiratory awaryjne. Na tym jednak nie koniec. Amerykańska firma chce rozpocząć współpracę z krajowymi i światowymi organizacjami pomocowymi i wesprzeć je swoim sprzętem także w przypadku ewentualnych, kolejnych fal zachorowań.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Roboty przegrały z ludźmi. Adidas zamknie fabryki

Speedfactory, najnowocześniejsza, w pełni zautomatyzowana fabryka niemieckiego producenta obuwia sportowego, miała być przełomem w ...

Są recenzje Cyberpunka. Nie jest aż tak różowo, jak miało być

CD Projekt zezwolił na publikację recenzji „Cyberpunka 2077” kilka dni przed premierą gry. Tak ...

Miliard na posiłki zamawiane online

Wydatki Polaków na internetowe zamawianie posiłków z dowozem do domu rosną nawet w tempie ...

Epidemia bije w serwisy randkowe. Tinder się nie poddaje

Tinder postanowił w czasie pandemii udostępnić całkiem za darmo opcję pozwalającą poszukiwać osób na ...

Twitter będzie płatny? Kryptonim „Gryphon”

Twitter pracuje nad wprowadzeniem platformy subskrypcyjnej. Być może wkrótce za korzystanie z tego medium ...

Bydgoski startup znalazł sposób na robaki

RevDeBug chce rozwiązać problem, który pochłania programistom nawet 60 proc. ich czasu. Firma pozyskała ...