Apple ujawnia: te produkty zagrażają rozrusznikom serca

Bloomberg

Apple przedstawił listę produktów, które według niego powinny znajdować się w „bezpiecznej odległości” od urządzeń medycznych, takich jak rozruszniki serca i wszczepione po skórę defibrylatory.

Wiele konsumenckich urządzeń elektronicznych zawiera elementy, takie jak magnesy oraz podzespoły i moduły radiowe, których działanie emituje pola elektromagnetyczne, które mogą zakłócać działanie urządzeń medycznych – informuje koncern.

CZYTAJ TAKŻE: Nowości od Apple. Dlaczego znów nie dla Polaków?

Na liście produktów Apple, których powinny unikać osoby z rozrusznikami  serca znalazły się te, które zawierają w sobie magnesy: słuchawki AirPods, AirPods Pro, AirPods Max oraz dołączone do nich ładowarki, także te bezprzewodowe; Apple Watch wraz z akcesoriami i ładowarkami; głośniki HomePod; wszystkie iPady wraz z akcesoriami takimi jak klawiatury; iPhone 12 oraz pasujące do niego akcesoria MagSafe; słuchawki Beats oraz komputery: Mac mini, Mac Pro, MacBook Air, MacBook Pro, iMac oraz Apple Pro Display XDR.

Koncern przedstawił listę produktów potencjalnie niebezpiecznych dla osób z rozrusznikami, po tym jak American Heart Association potwierdził w specjalnym raporcie, że magnesy stosowane w smartfonach z serii iPhone 12 mogą wywoływać zakłócenia pracy takich urządzeń jak rozruszniki serca czy defibrylatory. Apple informowało o zagrożeniu już wcześniej, ostrzegając użytkowników. Badanie przeprowadzone przez kardiologów z instytutu Henry Ford Heart and Vascular Institute potwierdziło, że magnesy są w stanie zakłócić prace urządzeń medycznych.

Podczas doświadczenia zbliżyli iPhone 12 Pro do wszczepionego defibrylatora. Urządzenie przestało działać, co widać było na zewnętrznym programatorze. Problem zniknął, gdy smartfon odsunięto.

CZYTAJ TAKŻE: Panika w Google, Apple i Facebooku. Ona da im popalić

Apple ostrzega, że w celu uniknięcia potencjalnych zakłóceń należy produkty z listy przedstawionej przez koncern trzymać w przynajmniej 15-centymetrowej odległości i 30-centymetrowej w przypadku ładowania bezprzewodowego. Zaleca również kontakt z lekarzem lub producentem urządzenia medycznego, by sprawdzić czy nadal działa ono prawidłowo.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zdrowsza żywność dzięki zawartym w niej mikrokapsułkom

Nad zwiększeniem w produktach spożywczych zawartości korzystnego dla zdrowia beta-glukanu pracuje dr hab. Marcin ...

Koreańczycy chcieli odszkodowań, dostali technologiczne sankcje

Japonia wprowadziła od 4 lipca nowe ograniczenia w eksporcie do Korei Południowej niektórych materiałów ...

Algorytm odgwiżdże spalonego. Innowacje podbijają piłkę nożną

Pandemia zmusiła ligi piłkarskie do przerwania sezonu lub gry bez udziału kibiców. Kluby w ...

Procter & Gamble stawia na innowacyjność i zrównoważony rozwój

Podczas tegorocznej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit, największego wydarzenia technologicznego dla kobiet w ...

Polskie symulatory idą na giełdę

Firma Games Operators potwierdza plan debiutu na GPW i przeprowadzenia oferty publicznej. Pracuje teraz ...

Obrazek GIF mógł wykradać dane. Luka w Microsoft Teams

Badacze z CyberArk odkryli sposób, w jaki hakerzy mogli naruszyć konta i wykraść dane ...