Nowości od Apple. Dlaczego znów nie dla Polaków?

Prezes Apple Tim Cook podczas konferencji
Bloomberg

Na corocznej konferencji WWDC koncern z Cupertino pokazał wiele nowych rozwiązań, z których w najbliższym czasie będą mogli korzystać fani marki.

Niestety, jak to często bywa w przypadku firmy z logo nadgryzionego jabłka, nie zaskoczono nowinkami, których nie miałaby już konkurencja. Co więcej, część z prezentowanych funkcjonalności, podobnie jak dotąd, nie będzie dostępna w naszym kraju. Powodów jest kilka, ale kluczowy to brak wsparcia języka polskiego.

Jednym z najciekawszych ogłoszeń na WWDC była informacja o poszerzeniu możliwości FaceTime. Teraz z komunikatora dedykowanego użytkownikom Apple będą mogli korzystać także posiadacze sprzętów z Androidem i systemem Windows. FaceTime będzie można uruchomić więc na innym smartfonie niż iPhone oraz w internetowej przeglądarce peceta, który nie jest Mac’iem. Co więcej, poprawiono jakość połączeń – dodano system wyciszania dźwięków otoczenia, by głos rozmówcy był lepiej słyszalny, a także możliwość wyświetlania rozmówców ze specjalnym oznaczeniem osoby, która właśnie mówi. To ewidentnie pokazuje, że w dobie zdalnej pracy i edukacji, Apple chce, np. kosztem Zoom’a, wygospodarować dla siebie nieco rynkowego tortu.

CZYTAJ TAKŻE: Apple pracuje nad pierwszym składanym smartfonem

W iOS 15 pojawi się sporo ciekawy rozwiązań, jak znany z Google Lens system rozpoznawania tekstu np. ze zdjęć, mapy Apple z widokiem 3D, który pozwoli rozpoznać ukształtowanie terenu i wysokość znajdujących się w pobliżu obiektów, czy funkcja przetrzymywania cyfrowych dokumentów w Apple Wallet. Ponadto ogłoszono, że inteligentny asystent Siri będzie instalowany sprzętach smart home innych firm współpracujących z urządzeniami Apple. Żadna z nowości nie jest jednak planowana na tę chwilę pod kątem polskiego użytkownika.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Cyfryzacja porusza miasto

Transformacja cyfrowa to nie tylko procesy zachodzące w firmach. Do nowych realiów dostosowują się ...

Bydgoski startup znalazł sposób na robaki

RevDeBug chce rozwiązać problem, który pochłania programistom nawet 60 proc. ich czasu. Firma pozyskała ...

Telewizory będą tanieć. Co kupujemy?

Odwołane Euro 2020 oraz olimpiada to dla firm kłopot, bo sprzęt chętnie z tej ...

Startupy 2019. GIVT z milionami na platformę dla pasażerów

Skutecznie zaprzęgli technologię machine learning oraz sztuczną inteligencję do walki o odszkodowania za opóźnione ...

Słoneczne dachy z Polski ruszają za Ocean

Nowy biznes Lecha Kaniuka, który budował sukces takich marek jak Delivery Hero, PizzaPortal czy ...