Segway Inc. zdecydował o zamknięciu produkcji popularnego dwukołowca, ale jak się okazuje, marka nie zniknęła. Stojący od 2015 r. za nią chiński Ninebot zdecydował bowiem o powrocie na rynek, choć w nieco innym wydaniu niż dotychczas. Fani nie mają co liczyć na reaktywację samobalansującego robota transportowego.

CZYTAJ TAKŻE: Segway – kultowy dwukołowiec – przechodzi do historii

Segway, o którym Steve Jobs, twórca Apple’a, mówił, że stanie się tak popularny jak komputer PC, a założyciel Amazona Jeff Bezos określał mianem „jednego z najbardziej znanych produktów wszech czasów”, teraz staje się zupełnie innym pojazdem. Marka postawiła bowiem na elektryczny skuter – eMoped C80. Pojazd rozwija prędkość do ponad 30 km/h i jest określany jako motorower. W praktyce jednak nim nie jest – pedały służą jedynie wygodzie jeźdźca, jako podpórka pod stopy. Po co je tam zainstalowano? Okazuje się, że producentowi chodziło o to, aby pojazd zaklasyfikowano jako e-rower (mimo tego, że jednoślad waży niemal 100 kg).

Akumulator C80 pozwala przejechać na jednym ładowaniu ok. 80 km. Pojazd odblokowuje się kartą NFC lub aplikacją w smartfonie.