Na pierwszy ogień idzie Paryż. Ale Bolt już zapowiada, że jeszcze w tym roku e-rowery trafią do kolejnych stolic w Europie.

Spółka, w którą zainwestował m.in. chiński gigant Didi, czy też niemiecki koncern Daimler, stała się tym samym pierwszą na naszym kontynencie platformą, która w jednej aplikacji oferuje użytkownikom przewozy oraz wypożyczalnię elektrycznych hulajnóg i rowerów.

CZYTAJ TAKŻE: Szef Bolta w Polsce: Za rok chcemy wyprzedzić Ubera

– Tworzymy rozwiązania, które pozwalają mieszkańcom miast na tanie, wygodne i szybkie przemieszczanie się, ale dbanie o otaczające nas środowisko naturalne jest równie ważne. Oferowanie różnorodnych opcji transportu w aplikacji Bolt pod jedną marką oznacza, że możemy zachęcić użytkowników do wybierania elektrycznych hulajnóg i rowerów na krótszych trasach. Takie podejście pozwala uniknąć korków – tłumaczy Valerii Romanov, menedżer operacyjny w Bolt.

Firma założona przez Markusa Villiga rozpoczęła działalność w 2013 r. Poza usługami mobilności oferuje również dostawy jedzenia. W sumie ma ponad 30 mln użytkowników w ponad 35 krajach na całym świecie.