Aparat, który miałby kosztować nawet ponad 11 tys. zł, budzi na tyle duże pożądanie, iż Xiaomi zdecydowało się na jego zaoferowanie. Na razie data premiery jest tajemnicą, ale wiadomo, że ten wyjątkowy sprzęt w pierwszej kolejności trafi do odbiorców w Chinach.

CZYTAJ TAKŻE: Xiaomi nie wystarczą już komórki. Wziął się za superłóżka

Smartfon przyszłości, jak zaczęło się mówić o Mi Mix Alpha, posiada wyświetlacz okalający wszystkie boczne krawędzie obudowy. Pozbawiono go fizycznych przycisków, a szkielet wykonano z tytanu. Jego wyświetlacz wyposażono w inteligentny algorytm, który zapobiega przypadkowym kliknięciom. Sprzęt posiada procesor Qualcomm Snapdragon 855+, łączność 5G, 12 GB RAM, funkcję szybkiego ładowania 40 W i baterię 4050 mAh. Ale nie jest to ostatnie słowo Xiaomi.

CZYTAJ TAKŻE: Polski rynek smartfonów w II kw. 2019 roku według IDC: Samsung i Xiaomi skorzystały na kłopotach Huawei

Producent w 2020 r. wprowadzi inny smartfon – Pocophone 2. Poprzednia edycja urządzenia, która debiutowała rok temu, z miejsca stała się hitem sprzedaży. Alvin Tse, kierujący marką Poco, potwierdził już nieoficjalne doniesienia. Specyfikacja telefonu nie jest jawna. Spekuluje się, że będzie miał wysuwany obiektyw aparatu oraz czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran.