„To prawdopodobnie trzeci lub czwarty dzień z rzędu, kiedy mój budzik nie zadzwonił” – skarży się jeden z użytkowników TikToka, Reid Manning. Nie jest jasne, ile osób zostało dotkniętych tym problemem, ale wygląda, że nie są to incydentalne zdarzenia – informuje Sky news. Nie potwierdzono również, czy błąd dotyczy konkretnych modeli iPhone'a lub konkretnej wersji jego oprogramowania iOS.

Dlaczego iPhone nie budzi

Użytkowniczka Tik Toka, Alyssa Sarracco, opuściła zajęcia za sprawą drzemki, mimo że ustawiła „pięć alarmów”. „To nie ja jestem tutaj problemem” – powiedziała w filmie, który zgromadził 3,7 miliona wyświetleń. Apple twierdzi, że wie o problemie powodującym, że niektóre alarmy w samrtfonie nie odtwarzają dźwięku zgodnie z oczekiwaniami, i pracuje nad jego rozwiązaniem.

Czytaj więcej

Spóźniony Apple gra ostro. Podbiera pracowników konkurencji i buduje własną AI

Niektórzy właściciele iPhone'ów obwiniają funkcję „uwagi”, która wycisza dźwięki alertów, gdy użytkownik patrzy na urządzenie. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że po wyłączeniu tej funkcji udało im się przywrócić dźwięki alarmów. Aby wyłączyć tę funkcję, trzeba przejść do ustawień w telefonie, dotknąć „identyfikator twarzy i hasło” i przewinąć w dół, aby znaleźć „funkcje rozpoznające uwagę”, które powinny być włączone.

Są one dostępne na urządzeniach iPhone X lub nowszych oraz iPadzie Pro 11-calowym i iPadzie Pro 12,9-calowym – informuje Apple. Zachęca też użytkowników do kontrolnego sprawdzenia budzików przed pójściem spać, upewniając się, że ich ustawienia są prawidłowe, a głośność jest zwiększona.