Skype idzie na grupowy rekord

:Skype od 2011 roku należy do Microsoftu.
shutterstock

Popularny komunikator internetowy poinformował, że w jego rozmowach grupowych, audio i wideo, będzie mogło uczestniczyć w tym samym czasie aż 50 osób.

Skype ostro rusza do rywalizacji z depczącą mu coraz silniej po piętach konkurencją. Należący do Microsoftu komunikator internetowy ogłosił w piątek, że zamierza podwoić liczbę użytkowników, którzy mogą uczestniczyć w rozmowach grupowych, zarówno głosowych, jak i wideo. Dotychczas z tej opcji mogło korzystać naraz 25 osób, a teraz ta liczba wzrośnie do 50.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy biznes twórców Skype`a. Roboty dostarczą zakupy lub posiłek

Jak będzie to wyglądało w praktyce? W przypadku multipanelowego chatu z tak dużą liczbą osób wszyscy rozmówcy będą widoczni w bąbelkach na górze ekranu, a użytkownik będzie mógł sam wybrać, na czyich odpowiedziach chce się najbardziej skupić.

Skype wyprzedzi tym samym znacząco swoich rywali, takich jak WhatsApp, Google Hangouts, Instagram czy Group FaceTime, ponieważ żaden z nich jeszcze nie oferuje połączeń internetowych dla tak dużej liczby osób. FaceTime Apple’a wprowadził ostatnio połączenia grupowe dla 32 osób w systemie iOS 12.1. Jak dotąd tylko Messenger Facebooka pozwalał prowadzić chat do 50 osób, jednak jeśli do wideorozmowy dołączy ponad 6 użytkowników, na ekranie widać tylko osobę mówiącą w danej chwili.

CZYTAJ TAKŻE: Facebook łączy usługi komunikacyjne Instagrama, WhatsAppa i Messengera

Skype będzie mógł tym samym konkurować z takimi wyspecjalizowanymi komercyjnymi firmami działającymi w chmurze, jak Zoom, który umożliwia prowadzenie grupowych rozmów głosowych z nawet 1000 użytkownikami. Skype zapowiedział, że nie mierzy aż tak wysoko, ale zamierza uplasować się gdzieś pomiędzy tego typu aplikacjami, z których chętnie korzystają firmy, a popularnymi komunikatorami służącymi głównie do połączeń prywatnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Digital Brain – cyfryzacja na miarę XXI wieku

Dzięki nowej platformie naukowcy i lekarze na całym świecie otrzymają łatwy dostęp do materiałów ...

Spółka wspierająca rządową inwigilację idzie na giełdę

Megvii Technology, jedna z największych chińskich firm zajmujących się sztuczną inteligencją(AI) złożyła dokumenty dotyczące ...

Facebook chce przepowiadać przyszłość

Największa platforma społecznościowa dziś wie, gdzie przebywasz w danej chwili, ale chce wiedzieć też, ...

Apple odsłonił karty. Idą duże zmiany

Gigant zarządzany przez Tima Cooka na WWDC 2019, corocznej konferencji dla deweloperów, ogłosił, czym ...

Chiński Terminator. Powstanie robot z ciekłego metalu

Wizja reżysera Jamesa Camerona z 1991 r. stanie się rzeczywistością. Naukowcy zamierzają skonstruować maszynę ...

11 bit studios wyda grę hiszpańskiego studia

Giełdowa spółka będzie wydawcą najnowszych produkcji polskiego studia Fool’s Theory i hiszpańskiego Digital Sun ...