Porażka giganta. Google kończy z bezpłatnym internetem

Bloomberg

Google zamyka program „Station”, w ramach którego oferował bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu w krajach rozwijających się.

Usługa została uruchomiona w 2016 roku i dostępna była w Brazylii, Afryce Południowej, Nigerii, Tajlandii, Filipinach, Meksyku, Indiach, Indonezji i Wietnamie. Na decyzję o jego zakończeniu wpłynęła niska rentowność programu.

CZYTAJ TAKŻE: Niemiec oszukał Google. Stworzył sztuczny korek

W wypowiedzi dla amerykańskiego portalu „The Verge” rzecznik Google stwierdził, że rynek zmienił się znacząco od momentu uruchomienia usługi w 2016 roku, za sprawą rozpowszechnienia sieci 4G oraz malejących cen za wykorzystanie danych komórkowych. Wobec czego bezpłatne programy Wi-Fi są teraz mniej potrzebne niż kiedyś. Gigant z Mountain View miał zarabiać poprzez wyświetlanie reklam użytkownikom podłączonym do darmowej sieci.

Usługa była bardzo popularna w 2018 roku, wówczas korzystało z niej ponad 8 milionów użytkowników z różnych stron świata. Ponad połowa użytkowników „Station” łączyła się wówczas wiele razy dziennie, zużywając średnio 350 MB.

CZYTAJ TAKŻE: Sztuczna inteligencja Google`a oblała szkolny test z matematyki

Na początku stworzono niemal 400 punktów dostępu do usługi na stacjach kolejowych. Kolejnych 125 stacji Google uruchomiło w listopadzie 2019 roku w RPA. Firma deklaruje, że te punkty nie znikną z mapy świata, bowiem stworzona infrastruktura zostanie wykorzystana w inny sposób.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hakerzy wykorzystują epidemię, by wyłudzić dane. Skok aktywności

Zorganizowane grupy cyberprzestępcze wykorzystują niepewność i obawy związane z pandemią koronawirusa. O zwiększonej aktywności ...

200 proc. zysku w pół roku. To jednak ryzykowna inwestycja

Kurs bitcoina przekroczył 11,2 tys. dol. i jest na najwyższym poziomie od marca 2018 ...

4Fun Media poślizgnęły się na e-commerce

E-commerce może być perspektywicznym biznesem, ale z prognozami trzeba uważać. Taki wniosek można wyciągnąć ...

Internauci rezygnują z telewizji. Już jej nie potrzebują

Od 2014 r. odsetek internautów korzystających z telewizji spadł o 8 pkt. proc. Nadal ...

Facebook tworzy zaskakującą grę VR. Będziesz miał avatara

Dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg zapowiedział nowy projekt z zakresu wirtualnej rzeczywistości – Facebook ...

Zhakowanie telefonu twórcy Amazona Jeffa Bezosa. Zaskakujące ustalenia

Analiza kryminalistyczna telefonu Jeffa Bezosa, twórcy potęgi Amazona, wykazała, że urządzenie szefa miliardera zostało ...