Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 05.07.2025 19:25 Publikacja: 10.03.2020 18:10
Foto: Bloomberg
Australijska ustawa o ochronie prywatności określa dokładną wysokość kary (1,7 mln dolarów australijskich), która może zostać nałożona na instytucję za naruszenie danych osobowych. Na podstawie tej ustawy Biuro Komisarza ds. Informacji (OAIC) oszacowało potencjalną grzywnę, która wynosić może nawet 529 mld dolarów. Jej kwota została obliczona na podstawie prostego działania matematycznego: liczba obywateli Australii, których dotknęła afera (311 074) została pomnożona przez ustawową karę za naruszenie zasad o ochronie danych osobowych.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Airbnb nie chce już być tylko platformą do rezerwacji tanich noclegów. Rozwój mają napędzić nowe usługi. Zagroże...
W Wenecji przybywa protestów przeciw utrudnieniom wywołanym ślubem twórcy Amazona Jeffa Bezosa. Przyciąga to uwa...
Czy Donald Trump jednym ruchem palca wyłączy Europie dowolną usługę cyfrową? Dziś nasze uzależnienie od big tech...
Władze wzięły pod lupę pierwsze robotaksówki, które koncern Elona Muska wysłał na amerykańskie drogi. Nagrania z...
Chińska firma DeepSeek znalazła się pod lupą amerykańskich władz. Według USA startup AI wspiera chińskie wojsko...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas