Facebook ostro walczy z protestami przeciwko kwarantannie

Protesty w Columbus w Ohio.
Matthew Hatcher/Getty Images/AFP

Najpopularniejszy serwis społecznościowy poinformował, że będzie usuwać wszystkie treści, które wyrażają sprzeciw wobec rządowym zasadom zachowania bezpieczeństwa w USA w czasie pandemii.

Stany Zjednoczone, podobnie jak wiele innych krajów, wprowadziły ogólnonarodową kwarantannę, która ma na celu zahamowanie rozprzestrzeniania koronawirusa. Wiele biznesów zostało tymczasowo zamkniętych, a obywatele proszeni są o zachowanie zasad społecznego dystansu oraz o pozostanie w ramach możliwości w domach.

Nie wszystkim jednak odpowiadają nowe obostrzenia i chcąc zademonstrować swój sprzeciw, grupy krytyków gromadzą się na mediach społecznościowych, a następnie wychodzą na ulice protestować.

CZYTAJ TAKŻE: „Covid-19 nie atakuje czarnoskórych”. Twitter usuwa fakenewsy celebrytów

Facebook ruszył z nimi do walki i usunął już ze swojej strony wydarzenia o tym charakterze organizowane w Nebrasce, New Jersey i Kalifornii. Gigant poinformował, że będzie dalej tropił wszelkie grupy i wydarzenia, które sprzeciwiają się środkom bezpieczeństwa wprowadzonym przez rząd i poszczególne stany w czasie pandemii, i zamierza współpracować w tym celu z lokalnymi władzami.

„Dopóki rząd nie zabroni wydarzenia w tym czasie, zezwalamy na jego organizację na Facebooku. Z tego samego powodu wydarzenia, które są sprzeczne z wytycznymi rządu dotyczącymi dystansu społecznego, nie są dozwolone na Facebooku” – tłumaczy rzecznik Facebooka Andy Stone, cytowany przez agencję Reutera.

CZYTAJ TAKŻE: Lekarze mają dość. Walczą w sieci z kłamstwami na temat koronawirusa

Facebook już od miesięcy walczy z dezinformacją i szkodliwymi treściami dotyczącymi koronawirusa, które zalewają w ostatnim czasie media społecznościowe. Fake newsy mają być usuwane ze wszystkich serwisów Marka Zuckerberga, w tym Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Minister Cyfryzacji: Trzeba zapisać prymat rozwiązań cyfrowych nad papierowymi

Legislacja powinna być neutralna technologicznie. Powinna pozwalać wykorzystywać pojawiające się technologie, a nie je ...

Donald Trump weźmie się za chińskie gry

TikTok i WeChat mogą nie być jedynymi chińskimi aplikacjami, do których dobiera się Waszyngton ...

Przegląd najnowszych smartfonów Sony

Chociaż udział Sony w rynku smartfonów nie jest kolosalny (ok. 3.8 proc.), to jednak ...

Największa w Polsce impreza e-sportowa tylko online. Koronawirus

Wojewoda Śląski zakazał udziału publiczności w Intel Extreme Masters w Katowicach. W efekcie rozgrywki ...

Zablokowany przez Facebooka dostanie pomoc

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło nową usługę – „Odwołaj się od decyzji portalu”. To dobra wiadomość ...

W AGD hitem suszarka do ubrań i ekspres do kawy

Sprzedaż w Polsce takich produktów jak lodówki, pralki, kuchenki i zmywarki sięgnęła w ub.r. ...