Apple wycofuje tysiące gier ze swojego chińskiego sklepu

AFP

Apple wycofało ponad 2,5 tys. aplikacji z chińskiego App Store. Według informacji agenci Reutera wszystko po to, by dostosować się do lokalnych regulacji dotyczących mikropłatności w programach mobilnych.

Czytaj także: Apple ma sprytny plan na Chińczyków. Wojna handlowa mu niestraszna

Na początku lipca Apple usunął z chińskiego sklepu głównie gry mobilne. Liczba tytułów, które zniknęły z chińskiego App Store, wyniosła w tym czasie cztery razy więcej, niż miesiąc wcześniej – wynika z danych firmy analitycznej SensorTower. Zniknęły takie tytuły jak „Hay Day”, „Nonstop Chuck Norris”, a także pasjans „Solitaire” firmy Zynga. Analitycy uważają, że tytuły te w przyszłości znów pojawią się w dystrybucji przez App Store, ale dopiero po zmianach jakie wymaga chińskie prawo. Według analityków SensorTower gry, które usunięto ze sklepu z aplikacjami dotychczas wygenerowały 34,7 mln dolarów przychodów. Zostały pobrane ponad 133 mln razy.

Usunięcie gier to efekt konieczności spełnienia do końca czerwca warunków, jakie Apple postawiło twórcom tego rodzaju oprogramowania – informuje Reuters. Wynikają one z obowiązujących w Chinach przepisów, które nakazują każdemu wydawcy oprogramowania umożliwiającego dokonywanie mikropłatności w aplikacjach ubiegać się o rządową licencję pozwalającą na oferowanie tego rodzaju produktów. Jednak twórcy oprogramowania korzystający z platformy dystrybucji aplikacji należących do Apple obchodzili ten przepis od prawie 5 lat.

Apple też lekceważyło chińskie przepisy i pozwalało od 2016 roku na pobieranie gier, które dopiero oczekiwały na przyznanie odpowiedniej rządowej licencji – informuje „Financial Times”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rekordowy rozwód miliarderów Jeffa Bezosa i MacKenzie Bezos

Jeff Bezos, twórca potęgi internetowego giganta, rozwiódł się po 25 latach małżeństwa. Kosztowało go ...

Unijna komisarz Marija Gabriel: Rozkwitną cyfrowe startupy

Mamy dowody na istnienie silnego potencjału startupów w sektorze cyfrowym w całej Europie, ale ...

Chiny domagają się uwolnienia wiceprezes Huawei i grożą konsekwencjami

Meng Wanzhou pozostanie w areszcie do poniedziałku, kiedy kanadyjski sąd zdecyduje, czy wypuścić ją ...

Zmiana prezesa w 11 bit studios. Będą „ambitniejsze projekty”

Przemysław Marszał przejmuje stery studia. Zastąpi Grzegorza Miechowskiego, który pozostanie w zarządzie. Deklaruje, że ...

IKEA znalazła sposób na polski zakaz

Choć sklep internetowy z pełną ofertą firmy działa od niedawna, to już 10 proc. ...

Pakiet medyczny dla psa? Warszawski startup wywęszył okazję

Sławomir Wiatr zbudował innowacyjny biznes z myślą o zwierzętach. Chce rozwijać m.in. teleweterynarię wspartą ...