Randkowe aplikacje blokują uczestników zamieszek na Kapitolu

Bloomberg

Tinder, Bumble, Hinge i OkCupid wyrzucają ze swojej społeczności osoby szukające drugiej połówki, a będące zwolennikami Donalda Trumpa, którzy wdarli się do sal Kapitolu.

To kolejny krok bijący w uczestników krwawych zajść w czasie, gdy Kongres zatwierdzał prezydenturę Joe Bidena. Uczestników zamieszek konsekwentnie namierza FBI, a ci już rozpoznani trafiają przed oblicze sądu i spotykają się z dodatkowymi konsekwencjami. Np. amerykańska Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA) dodała wiele z tych osób do ogólnokrajowej tzw. listy zakazu lotów.

CZYTAJ TAKŻE: Noclegi pod specjalnym nadzorem. Airbnb blokuje zwolenników Trumpa

Teraz swoje kroki podjął koncern March Group, do którego należą popularne randkowe aplikacje Tinder, Bumble, Hinge i OkCupid. Konta takich użytkowników są blokowane, w efekcie nie mają możliwości randkowania online. Według „Washington Post”, apki wykorzystują zdjęcia zrobione podczas incydentu na Kapitolu do identyfikacji niemile widzianych na platformie użytkowników. Co więcej, specjalny algorytm skanuje treści w portalach randkowych, by wyszukiwać osoby promujące przewrót, czy akty terroru. Match Group oficjalnie potwierdziło już, że wprowadza ​​zakaz dla osób znajdujących się na liście poszukiwanych FBI w związku z zamieszkami w Waszyngtonie.

„Washington Post” nie wyklucza, że uczestnicy ostatnich zdarzeń na Kapitolu mogą stracić – podobnie jak ustępujący prezydent, dostęp również do mediów społecznościowych. Trump został wyrzucony z takich platform, jak Twitter, Facebook, YouTube, Instagram i Twitcha.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polski fintech startuje w 32 krajach. Wspiera go gigant

Startup ZEN, kierowany przez Dawida Rożka, ogłosił swój oficjalny debiut na rynku. Spółka działająca ...

Cyberpunk 2077 z własnym smartfonem

To będzie nie lada gratka dla fanów oczekujących na premierę najnowszej gry od CD ...

Kobiety zdominowały gry mobilne

Polski gracz jest wykształcony, wcale nie najmłodszy, równie często to kobieta, jak i mężczyzna ...

Resort cyfryzacji: Nasza aplikacja jest bezpieczna

Pojawiły się wątpliwości dotyczące zabezpieczeń usługi mTożsamość. Resort cyfryzacji przekonuje, że są nieuzasadnione. mObywatel ...

Nie żyje Larry Tesler, twórca funkcji „kopiuj-wklej”

Larry Tesler, amerykański programista, który pracował dla Xerox PARC, Apple, Amazon i Yahoo! zmarł ...

Kolejny chiński producent smartfonów wchodzi do Polski

Vivo rusza na podbój Europy – popularna w Chinach marka telefonów komórkowych debiutuje właśnie ...