Google wraca do biur. Nadmuchiwane ściany i namioty

Bloomberg

Technologiczny gigant zachęca pracowników, by po zakończeniu lockdownu wrócili do biur choćby na trzy dni w tygodniu.

– Przez ponad 20 lat nasi pracownicy przychodzili do biur, by w kawiarni, przy tablicy albo w czasie wspólnych gier w plażową siatkówkę albo krykieta rozwiązywać ciekawe problemy – przypomina Sundar Pichai, prezes Alphabet (właściciela Google’a) w mailu rozesłanym w połowie tego tygodnia do pracowników firmy. Przedstawia w nim zasady wznowienia pracy w biurach Google’a, kładąc nacisk na jej zalety.

Technologiczny gigant, który po wybuchu pandemii jako jedna z pierwszych firm z Doliny Krzemowej przestawił się na pracę zdalną, teraz stawia na „hybrydowy powrót do biur”.

CZYTAJ TAKŻE: Założyciel Google przenosi majątek do podatkowego raju

Sundar Pichai potwierdził tym samym swoją deklarację z grudnia zeszłego roku, gdy ogłosił plany wprowadzenia hybrydowego modelu pracy z trzema dniami w tygodniu w biurach. Zaczął je ponownie otwierać w kwietniu zapowiadając jednak, że pracownicy mogą pracować zdalnie do września tego roku.

Teraz firma szykuje biurowy powrót na dużo większą skalę. W mailu do pracowników Pichai przewiduje, że już wkrótce ok. 60 proc. zespołu będzie pracować w głównej siedzibie firmy przynajmniej przez kilka dni w tygodniu. Kolejne 20 proc. będzie mogło wybrać pracę w innych biurach Google’a, zaś pozostała jedna piąta będzie mogła się ubiegać o w pełni zdalną pracę z domu.

Chociaż, jak wylicza agencja Bloomberga, Google mógł zaoszczędzić na przejściu na pracę zdalną i ograniczeniu podróży służbowych nawet miliard dolarów w skali roku, to z maila Sundara Pichaia wynika że firma będzie promować pracę w biurze. Przed kilkoma dniami Google przedstawił nowe zasady postpandemicznej organizacji przestrzeni w swojej siedzibie, którą media w USA określają jako „spotkanie IKEI z Lego”.

CZYTAJ TAKŻE: Google, Apple, Facebook czy Amazon już nie urosną? Drastyczne regulacje

Firma rozgęści biuro zapewniając ok. 3 metrowe odległości między stanowiskami. W kultowej siedzibie Google’a ma powstać przestrzeń z nadmuchiwanymi ściankami działowymi, ze spersonalizowanymi systemami ogrzewania i chłodzenia a także z miejscami spotkań i pracy na zewnątrz budynku, pod namiotami – na co pozwala kalifornijski klimat.

Poczynania Google’a są pilnie śledzone w branży technologicznej – firma od lat jest tam punktem odniesienia pod względem polityki HR, w tym organizacji pracy, rekrutacji  i motywacji pracowników.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pracuj i odpoczywaj w Międzychodzie

Międzychód kompleksowo rozwija się w obszarze inwestycji, turystyki oraz warunków życia dla mieszkańców. O ...

Technologiczny gigant ze smartfonów przerzucił się na maski antywirusowe

Foxconn, producent m.in. części dla Apple, przestawił swoje linie produkcyjne i też produkuje maseczki ...

Gra, w której wcielasz się w mordercę i gwałciciela. Gdzie są granice?

Produkcji ociekających przemocą i erotyką nie brakuje. Ale jeszcze chyba żadna nie wzbudziła tylu ...

Tajemnicza chińska apka modowym liderem na świecie

Shein w Europie możne zna niewiele osób, ale to najchętniej pobierana aplikacja i największy ...

Iphone 12 – wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

Smartfony firmy Apple bezsprzecznie należą do najpopularniejszych telefonów na świecie, w tym i w ...

Można zwracać „Cyberpunka”. Zarząd tłumaczy się z wpadki

W pierwszym kwartale 2021 r. opublikujemy zaktualizowaną strategię. Teraz koncentrujemy się na poprawianiu gry ...