Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zorganizowało w poniedziałek spotkanie przedstawicieli rządów państw Europy Środkowo-Wschodniej w sprawie perspektyw rozwoju innowacyjnej gospodarki w regionie.

W trakcie spotkania premier Mateusz Morawiecki wskazywał na młodych innowatorów i talenty, jakie ma Polska i inne kraje w regionie, i zastanawiał się, jak tę przewagę możemy wykorzystać. – Turbulentna historia regionu uczy nas, że mieliśmy do czynienia z innowatorami, ale to inni wykorzystywali te talenty. Chcielibyśmy znaleźć sposób jak przy współpracy z takimi firmami, jak Google, utrzymać te talenty w ich krajach – podkreślał Morawiecki.

– W szczególności chcielibyśmy skoncentrować się na gospodarce cyfrowej, która jest ważna dla nas wszystkich i dla Google’a. Skoncentrujemy się na tym, jak znaleźć odpowiednią platformę współpracy – kontynuował premier.

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński mówił, że Europa Środkowo-Wschodnia rozwija się dynamicznie i ma szansę stać się jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie obszarów świata. – Gospodarki regionu są otwarte na innowacje i z powodzeniem tworzą przyjazny startupom ekosystem, dzięki któremu powstają najwyższej jakości produkty i rozwiązania – – przekonywał.

Gościem honorowym wydarzenia jest Sundar Pichai, prezes Google.