Zażartował z prezydenta Chin. Więzienie za… postacie z kreskówki

Chińczyk studiujący na amerykańskim University of Minnesota zamieścił tam krytyczne wobec władz w Pekinie tweety zawierające postacie z filmów rysunkowych dla dzieci.

Publikacja: 26.01.2020 10:47

Zażartował z prezydenta Chin. Więzienie za… postacie z kreskówki

Foto: AFP

Kiedy 20-letni Luo Daiqing wrócił na wakacje do rodzinnego miasta Wuhan, został natychmiast aresztowany. W listopadzie ubiegłego roku zapadł wyrok: pół roku więzienia.

Jak podaje portal Axios.com, powołując się na uzasadnienie chińskiego sądu, student został skazany za zamieszczenie na Twitterze „ponad 40 komentarzy ze skandalicznymi obrazkami oczerniającymi przywódcę narodu”. Miały one „zły wpływ społeczny”.

Tylko 9 zł z Płatnościami powtarzalnymi

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Globalne Interesy
Władimir Putin rzuca wyzwanie Elonowi Muskowi. To rakiety jądrowe
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Globalne Interesy
„Złota kopuła” Trumpa nabiera kształtów. Tak kosztownego systemu obrony jeszcze nie było
Globalne Interesy
AI jak słup ogłoszeniowy? Reklamę w sieci czeka rewolucja
Globalne Interesy
Apple wprowadzi zupełnie nową kategorię sprzętu. To będzie starcie gigantów
Globalne Interesy
„Zabójca smartfonów" na horyzoncie. Wziął się za niego gigant AI