Jaką trzcinką będziemy pisali w Wordzie? Jeszcze nie wiadomo. Microsoft poprosił natomiast użytkowników o pomoc w wybraniu nowego domyślnego fontu, który odświeży i unowocześni wygląd dokumentów pisanych w Wordzie i innych produktach Microsoft – informuje CNN.

CZYTAJ TAKŻE: Potężny atak hakerski na Microsoft. Koncern: To Chińczycy

”Calibri był domyślnym fontem dla wszystkich produktów Microsoftu od 2007 roku, kiedy zastąpił Times New Roman w Microsoft Office. Służył nam dobrze, ale wierzymy, że czas ewoluować. Zleciliśmy stworzenie pięciu nowych oryginalnych, niestandardowych fontów, aby ostatecznie zastąpić Calibri jako font domyślny. Jesteśmy podekscytowani, udostępniając dziś Wam te całkiem nowe czcionki i z chęcią przyjmiemy Wasz wkład w wybór nowej domyślnej czcionki” – czytamy na stronie Microsoft.

The Microsoft Design Team wybrał pięć czcionek, prosząc użytkowników o opinię, która chcieli by widzieć jako domyślną i używać na co dzień.

Twórcy Office’a wybrali czcionki o nazwach Tenorite, Bierstadt, Skeena, Seaford i Grandview.

Wszystkie one, bez względu na wyniki, będą dostępne w menu czcionek — razem z Calibri i innymi ulubionymi fontami w aplikacjach Office w Microsoft 365 i nie tylko.

CZYTAJ TAKŻE: Bill Gates stworzył koronawirusa? Wywiad ma być dowodem

Microsoft prosi użytkowników o wyrażanie swoich opinii w mediach społecznościowych, najlepiej adresując oficjalny profil firmy, nie precyzuje przy tym, jak dokładnie informacje od użytkowników mają wpłynąć na końcową decyzję o wyborze konkretnej czcionki.