Associated Press opublikowała na Twitterze krótki fragment wywiadu z reżyserem Hwang Dong-hyukiem, który potwierdza, że drugi sezon jest w przygotowaniu. "Powiem, że rzeczywiście będzie drugi sezon", mówi Dong-hyuk AP, stojąc obok Lee Jung-jae, aktora, który gra ukochanego bohatera Squid Game,Gi-huna. "To jest teraz w mojej głowie. Obecnie jestem w trakcie procesu planowania".

Nie jest zaskoczeniem, że Netflix dał serialowi zielone światło na drugi sezon, biorąc pod uwagę, że był to najczęściej oglądany program platformy, notując 111 milionów widzów po emisji przez zaledwie 17 dni. „Squid Game” jest takim hitem, że Netflix dodał nawet trzy kolejne filmy w reżyserii Dong-hyuka.

Czytaj więcej

Komercyjny sukces serialu „Squid Game” osiąga skalę, którą wkrótce ciężko będzie oszacować
Świat oszalał na punkcie „Squid Game”. Trampki, dresy i gry

„Była tak wielka presja, tak duże zapotrzebowanie widzów, więc nie mieliśmy wyboru" – mówi w wywiadzie Dong-hyuk.

Podczas gdy Dong-hyuk mówi, że jest "za wcześnie", aby określić, kiedy i jak drugi sezon zostanie wprowadzony, dał widzom pewną wskazówkę. – Obiecuję, że Gi-hun powróci i zrobi coś dla świata.

„Squid game” jest ogromnym sukcesem komercyjnym, ale wzbudził duże kontrowersje ze względu na pełną brutalności i niezwykle krwawą akcję.