Menedżerowie Amazona oskarżeni o handel narkotykami

Skandal w indyjskim Amazonie. Wysocy rangą menedżerowie uczestniczyli w sprzedaży marihuany.

Publikacja: 23.11.2021 12:36

Menedżerowie Amazona oskarżeni o handel narkotykami

Foto: Stock Adobe

Policja aresztowała w indyjskim stanie Madhya Pradesh dwóch mężczyzn, którzy przesyłali za pośrednictwem serwisu Amazon.com 20 kg marihuany do innego stanu. Oficjalnie przesyłka miała zawierać liście stewii.

W trakcie dochodzenia okazało się, że udało im się w sumie sprzedać ponad tonę marihuany o wartości 148 tys. dolarów za pośrednictwem strony Amazona – informuje BBC.

Policja poinformowała, że w sprawie oskarżeni zostali także wysocy rangą menedżerowie Amazon India. Nie wiadomo, ile osób usłyszało zarzuty ani w jaki sposób byli zaangażowani w proceder handlu narkotykami. Policja poinformowała jedynie, że powodem są różnice między dokumentami przedstawionymi przez firmę, a ustaleniami dochodzenia.

Amerykański koncern poinformował w oświadczeniu, że nie zezwala na wystawianie i sprzedaż prawnie zabronionych produktów, dodając, że podejmuje surowe działania przeciwko sprzedawcom w przypadku jakichkolwiek naruszeń. Amazon poinformował, że współpracuje z policją i udziela jej wszystkich informacji.

Czytaj więcej

Polska gra numerem 1 na świecie. Budzi kontrowersje

Skandal narkotykowy to kolejna problematyczna sprawa Amazona w Indiach. Koncern jest pod lupą lokalnego urzędu ds. konkurencji. Wraz z Flipkart, spółką zależną amerykańskiego giganta handlu detalicznego Walmart, Amazon India jest sprawdzany przez organy regulacyjne w związku z zarzutami, że preferencyjnie traktowali niektórych sprzedawców. We wrześniu Amazon wszczął wewnętrzne śledztwo po tym, jak pojawiły się informacje, że jeden lub więcej indyjskich pracowników koncernu wręczał łapówki urzędnikom – informuje BBC.

Indyjska policja w ostatnich miesiącach znacząco zwiększyła wysiłki przeciwko handlarzom oraz narkotyków a także przeciwko użytkownikom. W trakcie dochodzenia okazało się, że wielu znanych i popularnych aktorów indyjskich jest zamieszanych w sprawę. W październiku tego roku policja zatrzymała syna supergwiazdy Bollywood 23-letniego Aryana Khana za branie narkotyków na jednej z imprez. Khan zaprzeczył stawianym mu zarzutom, ale sprawa jest jednym z głównych tematów lokalnych mediów od kilku tygodni.

Globalne Interesy
Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Globalne Interesy
Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód
Globalne Interesy
Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać
Globalne Interesy
Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Globalne Interesy
Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji