Reklama
Rozwiń

Zadebiutowała sieć społecznościowa Trumpa. Twitter zagrożony?

Aplikację Truth Social, czyli platformy społecznościowej byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, można już ściągać ze sklepu z aplikacjami Apple. Do debiutu doszło w niedzielę wieczorem, w przeddzień amerykańskiego Dnia Prezydenta.

Publikacja: 21.02.2022 09:00

Zadebiutowała sieć społecznościowa Trumpa. Twitter zagrożony?

Foto: Bloomberg

Sieć społecznościowa Trumpa debiutuje, w ponad rok po tym, jak były prezydent został zablokowany na Twitterze, Facebooku oraz w kilku innych platformach. Truth Social ma być siecią społecznościową pozbawioną cenzury politycznej i ma przyciągać do siebie głównie amerykańskich prawicowców.

Testy Truth Social trwają od połowy lutego i z przecieków wynika, że nowa aplikacja jest bardzo podobna do Twittera. David Nunes, były republikański senator i zarazem szef Trump Media & Technology Group (spółki odpowiedzialnej za aplikację), zapowiada, że trumpowska sieć społecznościowa będzie w pełni funkcjonalna za kilka tygodni.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Globalne Interesy
Noclegowy gigant w kryzysie? Protesty i „aplikacja do wszystkiego"
Globalne Interesy
Ślub multimiliardera budzi kontrowersje. Protesty w Wenecji
Globalne Interesy
USA mogą wyłączyć Europę? Cyfrowy „guzik" Donalda Trumpa rozpala wyobraźnię
Globalne Interesy
Tesle bez kierowcy na drogach – i od razu problemy. Niepokojące nagrania
Globalne Interesy
USA oskarżają: Deepseek próbował nielegalnie zdobyć chipy i wspiera chińską armię