"Naszym najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pracowników i naszych użytkowników, a w świetle nowego rosyjskiego prawa dotyczącego fałszywych wiadomości nie mamy innego wyjścia, jak tylko zawiesić transmisję na żywo i możliwość publikacji nowych treści w naszej usłudze wideo w Rosji" - napisano w oświadczeniu.

W aplikacji będzie można dalej przesyłać wiadomości między użytkownikami. Nie wiadomo jak długo usługi wideo będą zawieszone.

"Będziemy nadal oceniać zmieniające się okoliczności w Rosji, aby określić, kiedy możemy w pełni wznowić nasze usługi, przyjmując bezpieczeństwo jako nasz najwyższy priorytet" - oświadczył TikTok.

W piątek prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę, zgodnie z którą rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej będzie zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności lub grzywny do 1,5 mln rubli (ok. 55 tys. zł). Wcześniej projekt zatwierdziła Duma. W przypadku, gdy takie rozpowszechnianie będzie miało "poważne skutki", kara będzie wynosić od 10 do 15 lat więzienia.

Czytaj więcej

Prawda karana w Rosji więzieniem - Putin podpisał ustawę

TikTok to aplikacja internetowa, której główna funkcjonalność polega na możliwości publikacji bardzo krótkich materiałów wideo, w założeniu treścią zbliżonych do teledysków muzycznych. Stworzona została przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance we wrześniu 2016 r. Na całym świecie korzystają z niej ponad 2 miliardy użytkowników.