TikTok zawiesza usługi w Rosji. Koniec publikacji nowych filmów

Chińska mobilna aplikacja internetowa TikTok ogłosiła, że ogranicza działalność w Rosji. Jako przyczynę podaje nowe rosyjskie przepisy zakazujące publikacji nieprawdziwych zdaniem władz informacji o działaniach zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Publikacja: 06.03.2022 20:19

TikTok zawiesza usługi w Rosji. Koniec publikacji nowych filmów

Foto: PAP/CTK

"Naszym najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pracowników i naszych użytkowników, a w świetle nowego rosyjskiego prawa dotyczącego fałszywych wiadomości nie mamy innego wyjścia, jak tylko zawiesić transmisję na żywo i możliwość publikacji nowych treści w naszej usłudze wideo w Rosji" - napisano w oświadczeniu.

W aplikacji będzie można dalej przesyłać wiadomości między użytkownikami. Nie wiadomo jak długo usługi wideo będą zawieszone.

"Będziemy nadal oceniać zmieniające się okoliczności w Rosji, aby określić, kiedy możemy w pełni wznowić nasze usługi, przyjmując bezpieczeństwo jako nasz najwyższy priorytet" - oświadczył TikTok.

W piątek prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę, zgodnie z którą rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej będzie zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności lub grzywny do 1,5 mln rubli (ok. 55 tys. zł). Wcześniej projekt zatwierdziła Duma. W przypadku, gdy takie rozpowszechnianie będzie miało "poważne skutki", kara będzie wynosić od 10 do 15 lat więzienia.

Czytaj więcej

Prawda karana w Rosji więzieniem - Putin podpisał ustawę

TikTok to aplikacja internetowa, której główna funkcjonalność polega na możliwości publikacji bardzo krótkich materiałów wideo, w założeniu treścią zbliżonych do teledysków muzycznych. Stworzona została przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance we wrześniu 2016 r. Na całym świecie korzystają z niej ponad 2 miliardy użytkowników.

Globalne Interesy
Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Globalne Interesy
Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód
Globalne Interesy
Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać
Globalne Interesy
Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Globalne Interesy
Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji