Także Amazon awansował o jedno miejsce na trzecią pozycję, co oznacza, iż koncern Alphabet (właściciel Google) spadł w zestawieniu aż o trzy miejsca na czwartą pozycję. Tesla utrzymała piąte miejsce.

W zestawieniu pojawiły się cztery nowe firmy – ByteDance (miejsce 45), Nvidia (miejsce 15), Panasonic (miejsce 46) i Zalando (miejsce 25).

Zgodnie z wynikami z ostatnich edycji rankingu 50 najlepszych BCG także w tym roku ponad połowa firm ma siedzibę w Ameryce Północnej. Tymczasem regiony Azji i Pacyfiku oraz Chiny nadal są rosnącymi ośrodkami innowacji, a firmy z tych regionów zwiększają swoją reprezentację na liście 50 najlepszych z czterech i trzech firm w 2018 r. do odpowiednio ośmiu i siedmiu firm w 2022 r.

Dwie trzecie firm biorących udział w globalnym badaniu innowacyjności przeprowadzonym przez Boston Consulting Group w 2022 r. uznaje klimat i zrównoważony rozwój za najwyższy priorytet. Ponad połowa twierdzi, że są zaangażowanymi innowatorami w tym zakresie, umieszczając zarówno innowacje, jak i klimat wśród swoich trzech najważniejszych priorytetów. Jednak według raportu opublikowanego dzisiaj tylko około jedna na pięć firm włączyła priorytety tego rodzaju do swoich strategii.