Po tym jak amerykańskie media poinformowały o rzekomej decyzji miliardera akcje Twittera wzrosły o 12,7% do 47,93 dol., po czym handel nimi został wstrzymany. Musk zamierza zdjąć Twittera z giełdy – informuje Reuters.

Czytaj więcej

Chińscy szpiedzy w Twitterze? W Kongresie zeznaje sygnalista

Bloomberg poinformował o tym, że Musk złożył propozycję kupna platformy w liście do Twittera. Agencja powołała się na osoby, które prosiły o zachowanie anonimowości, omawiając poufne informacje. Prawnicy Twittera i Muska nie odpowiedzieli na prośby o komentarz w tej sprawie. Wiadomość wyprzedza długo oczekiwany pojedynek między Muskiem a Twitterem w sądzie Chancery w Delaware 17 października, w którym platforma mediów społecznościowych miała ubiegać się o nakaz, by Musk sfinalizował transakcję z ceną 54,20 dol. za akcję.

Według analityka Wedbush, Dan Ivesa informacje o decyzji Muska wskazują, iż miliarder zdaje sobie sprawę, że szanse na wygrana przed sądem są nikłe a umowa o wartości 44 miliardów dolarów zostanie sfinalizowana w taki czy inny sposób.

Elon Musk zgodził się w kwietniu tego roku kupić Twittera za 44 miliardy dolarów, ale w ciągu kilku tygodni zmienił zdanie twierdząc, że liczba kont botów była znacznie wyższa niż szacowana przez Twittera na mniej niż 5% użytkowników.