Wciąż opierając się na nieoficjalnych źródłach agencje informacyjne podają, że Twitter ma zmniejszyć koszty o ok 1 mld dol. Jak podał Reuters firma chce znaleźć dziennie 1,5-3 mln dol. oszczędności w opłatach za serwery i usługi w chmurze - donosi wewnętrzny komunikat firmy z komunikatora Slack, który określa projekt jako „Deep Cuts Plan”.

Twitter traci obecnie około 3 milionów dolarów dziennie „po uwzględnieniu wszystkich wydatków i przychodów”, zgodnie z innym wewnętrznym dokumentem.

Czytaj więcej

Musk ma problem. Wielkie nazwiska i firmy protestują przeciw opłatom Twittera

Twitter nie odpowiedział na prośbę o komentarz, a zdaniem analityków gwałtowne cięcia wydatków na infrastrukturę mogą narazić witrynę i aplikację Twittera na ryzyko awarii podczas wydarzeń przekładających się na intensywny ruch jak choćby zbliżające się wybory uzupełniające do amerykańskiego Kongresu.

Dodatkowo w piątek 4 listopada rozpoczynają się w Twitterze zwolnienia grupowe, o czym firma uprzedziła, rozsyłając pracownikom maile. Na czas dokonywania zwolnień spółka tymczasowo zamknie swoje biura i zdezaktywuje karty dostępu, by jak wyjaśnia w mailu, wspomóc bezpieczeństwa każdego pracownika, systemów Twittera oraz danych klientów.