Mimo ogromnych zwolnień pracowników i ogólnego cięcia kosztów np. wydatków na serwery i obsługę technologiczną firma ma już zaległości, nawet jeśli chodzi o czynsz za jej główną siedzibę.

Do sądu trafił właśnie pozew Columbia Property Trust, właściciela biurowca w centrum San Francisco, gdzie platforma ma swoją centralę. Twitter jest winny ok 136,3 tys. dol. niezapłaconego czynszu za biura w budynku Hartford przy 650 California Street.

Firma jest również pozwana za niezapłacenie prawie 200 tys. dol. za prywatne loty czarterowe wykonane w tygodniu, w którym Twittera przejął Musk. "New York Times" napisał, że Musk i jego doradcy mieli nadzieję na renegocjację warunków umów najmu po masowych zwolnieniach. Twitter zamknął swoje biura w Seattle, donosi z kolei "The Times", odcinając usługi sprzątania i ochrony. Z raportu wynika, że pracownicy przynosili do pracy nawet własny papier toaletowy.

Czytaj więcej

Musk zapowiada rezygnację. Lista kandydatów na szefa Twittera

Personel sprzątający i ochrona zostali również zwolnieni z biur firmy w Nowym Jorku i San Francisco, gdzie pracownicy strajkowali, domagając się wyższych płac.

Musk kupił Twittera za 44 mld dol. w październiku i od tego czasu tnie koszty, ale co Musk sam przyznał, od tego czasu firma odnotowała także „ogromny spadek” przychodów.

W Wigilię Musk nakazał personelowi udać się do centrum danych w Sacramento w celu zamknięcia kluczowych serwerów, aby także obniżyć koszty. Zwolnienia są kontynuowane, z cięciami w infrastrukturze firmy włącznie. Pracownicy zostali poinstruowani, aby opóźniać płacenie kontrahentom lub dostawcom – w tym księgowym i konsultantom pracującym nad kluczowymi projektami regulacyjnymi - donosi „The Times”.

Media podają, że pracownicy spodziewają się kolejnych zwolnień.