W zeszłym roku Musk wspominał o planie „Twitter 2.0 The Everything App”, który zakładał dodanie do platformy takich funkcji jak szyfrowane wiadomości bezpośrednie (DM), długie tweety i płatności. „Wkrótce będzie dostępny czat głosowy i wideo dla każdego użytkownika tej platformy, dzięki czemu będziesz mógł rozmawiać z ludźmi w dowolnym miejscu na świecie bez podawania im swojego numeru telefonu” – napisał Elon Musk na Twitterze.

Funkcja połączeń głosowych na Twitterze upodobni platformę mikroblogowania do takich aplikacji społecznościowych Meta, jak Facebook i Instagram, które mają podobne funkcje. Właściciel Twittera poinformował, że wersja zaszyfrowanych bezpośrednich wiadomości będzie dostępna na platformie od środy, ale nie powiedział, czy połączenia będą szyfrowane – pisze Reuters.

Czytaj więcej

Twitter usuwa nieaktywne konta. Musi się też pogodzić z klapą Twitter Blue

Szyfrowanie wiadomości oznacza, że tylko nadawca i odbiorca mogą zobaczyć wiadomość. Teoretycznie pracownicy Twittera i Musk nie będą w stanie zobaczyć ani przechwycić bezpośrednich wiadomości między użytkownikami platformy.

W tym tygodniu Twitter poinformował także, że rozpocznie proces „oczyszczania” platformy, usuwając i archiwizując konta, które były nieaktywne przez kilka lat.