Threads, największy rywal Twittera, stracił połowę użytkowników w kilka tygodni

Nowy serwis Mety,właściciela m.in. Facebooka zaczął z przytupem i w pięć dni na zdobył ponad 100 mln użytkowników. Jednak zaraz potem zaczął się ich masowy odpływ. Firma głowi się, jak zatrzymać użytkowników.

Publikacja: 28.07.2023 13:55

Meta chce dodać więcej funkcjonalności, aby zachęcić użytkowników do powrotu do aplikacji

Meta chce dodać więcej funkcjonalności, aby zachęcić użytkowników do powrotu do aplikacji

Foto: Bloomberg

Jak donosi Reuters, kierownictwo Meta Platforms jest mocno skoncentrowane na walce z odpływem zainteresowanych po tym po tym jak aplikacja straciła ponad połowę użytkowników w ciągu kilku tygodni po jej głośnej premierze. Taka zapowiedź miała paść z ust dyrektora generalnego Marka Zuckerberga. - Zatrzymanie użytkowników w aplikacji tekstowej było lepsze, niż oczekiwało kierownictwo, chociaż „nie było idealne” – powiedział Zuckerberg, przemawiając w wewnętrznym spotkaniu firmy. - Oczywiście, jeśli zarejestruje się ponad 100 milionów ludzi, idealnie byłoby, gdyby wszyscy lub nawet połowa z nich została. Jeszcze tam nie jesteśmy – dodał.

Zuckerberg powiedział, że uważa spadek za „normalny” i spodziewa się wzrostu ponieważ firma dodaje więcej funkcji do aplikacji, w tym wersję na komputery i funkcję wyszukiwania.

Meta chce dodać więcej funkcjonalności, aby zachęcić użytkowników do powrotu do aplikacji. - Na przykład upewnić się, że osoby korzystające z aplikacji Instagram widzą ważne wątki – powiedział Chris Cox, dyrektor ds. produktu.

Czytaj więcej

Nowy serwis Zuckerberga gniazdem propagandy Rosji i Chin. „Ćwiczenia na demencję”

Rzecznik firmy odmówił komentarza w sprawie spotkania. Komentarze kierownictwa pojawiły się dzień po tym, jak Meta zachwyciła inwestorów prognozą wzrostu przychodów, oznaką powrotu firmy, która spotkała się z głębokim sceptycyzmem co do ogromnych wydatków na metaverse w zeszłym roku. Komunikat wynikowy spowodował, że akcje Meta wzrosły w czwartek o 8 proc.

Zuckerberg powiedział pracownikom podczas konferencji online, że wierzy w prace firmy nad technologią rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Co więcej według jego zapowiedzi Meta musi zacząć inwestować w ten projekt przed rywalami, takimi jak Apple, Google i Microsoft, biorąc pod uwagę ich wieloletnie doświadczenie w budowaniu systemów operacyjnych dla istniejących produktów.

Zuckerberg i Cox zwrócili również uwagę na wydanie w tym miesiącu przez firmę modelu sztucznej inteligencji o nazwie Llama 2, który udostępniła bezpłatnie do użytku komercyjnego programistom. Model otrzymał ponad 150 tys. próśb o pobranie w ciągu tygodnia od jego premiery, powiedział Cox.

Globalne Interesy
Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Globalne Interesy
Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód
Globalne Interesy
Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać
Globalne Interesy
Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Globalne Interesy
Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji