Elon Musk musiał zdjąć gigantyczne logo po protestach. „Natrętne światło"

Na biurowcu w San Francisco nie ma już świecącego znaku serwisu społecznościowego X, dawniej znanego jako Twitter. Usunięcie znaku firmy Elona Muska wymusili protestami okoliczni mieszkańcy.

Aktualizacja: 01.08.2023 15:59 Publikacja: 01.08.2023 11:44

Logo X w nocy nie dawało spać wielu okolicznym mieszkańcom

Logo X w nocy nie dawało spać wielu okolicznym mieszkańcom

Foto: Bloomberg

Wydział budownictwa miejskiego zarejestrował 24 skargi od piątku, kiedy pojawiło się wielkie logo X na dachu siedziby firmy w centrum San Francisco, na Market Street.

Musk kupił firmę w październiku ubiegłego roku za 44 miliardy dolarów, ogłaszając, że pozostanie w San Francisco pomimo tego, co nazwał niedawną "spiralą zagłady" miasta, z uciekającymi stąd firmami. „Piękne San Francisco, choć inni cię opuszczają, zawsze będziemy twoimi przyjaciółmi" - napisał Musk.

Ale wielki znak X nie został na długo. - Dziś rano inspektorzy budowlani zaobserwowali, że konstrukcja jest demontowana - powiedział w poniedziałek rzecznik miejskiego Wydziału Nadzoru Budowlanego. - Właściciel nieruchomości zostanie obciążony opłatami za niedozwoloną instalację oświetlonej konstrukcji. Z kolei firma X podałą , że usunięcie było dobrowolne.

Czytaj więcej

Twitter z nowym logo. Zagadkowa obsesja Elona Muska na punkcie litery „X"

Miejscowi mieszkańcy w weekend nagrywali wideo gigantycznego X świecącego, pulsującego i stroboskopowego, a niektórzy krytykowali jego natrętne światła. „Wyobraź sobie coś takiego naprzeciwko twojej sypialni" - pisali.

„Jestem po prostu zdumiony rażącym brakiem szacunku dla kogokolwiek" - napisał użytkownik X @DollyMarlowe.

W weekend inspektor Departamentu Inspekcji Budowlanej napisał w raporcie, że przedstawiciele firmy dwukrotnie odmówili dostępu do dachu urzędnikom miejskim, którzy chcieli sprawdzić logo. Jeden z przedstawicieli firmy powiedział, że znak był tymczasowy.

Globalne Interesy
Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet
Globalne Interesy
Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód
Globalne Interesy
Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać
Globalne Interesy
Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest
Globalne Interesy
Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji