Chodzi o gry „Hitman 2” oraz „Battlefield V”. Oceny obu tytułów zaskakują, ale raczej „in minus”. Ten pierwszy ma premierę już we wtorek – ukaże się na konsolach Xbox One, PS4 oraz komputerach PC. Recenzenci, którzy mieli już okazję spróbować swoich sił w tej grze, wskazują m.in. na atrakcyjne misje. Punktacje w poszczególnych serwisach branżowych dla „Hitmana” nie są najgorsze. Noty w USgamer to 4,5/5, Xbox Achievements – 85 proc, czy GamesBeat – 91/100. W GamesRadar+  to tylko 3,5/5. Gorzej wypada „Battlefield” (premiera 20 listopada). Produkcja od DICE, należąca do grona najbardziej wyczekiwanych gier kwartału, w serwisie Gameblog zdobyła 80/100, zaś w CGMagazine – 80/100.

Należy podkreślić, że w przypadku obu gier wyniki nie należą do słabych, ale biorąc pod uwagę, że są to tytuły kategorii AAA, należało spodziewać się mimo wszystko lepszych recenzji. W ostatnich tygodniach poprzeczkę wysoko zawiesiło wspomniane już „Red Dead Redemption”. Druga odsłona przeboju od Rockstar Games, choć debiutowała raptem z końcem października, już sprzedała się w grubo ponad 17 mln egzemplarzy. A popularność tego tytułu dodatkowo może nakręcić zapowiedziane właśnie uruchomienie trybu „Red Dead Online”, w którym internauci będą mogli rywalizować między sobą.  Serwis „The Next Web” informuje, że ma to nastąpić pod koniec listopada.

Rockstar Games to twórca innego przeboju wszechczasów – „Grand Theft Auto V”. Gra debiutowała już pięć lat temu, w wciąż należy do hitów sprzedaży. Studio poinformowało, że do sklepów dostarczyło już w sumie w tym czasie ponad 100 mln kopii tego tytułu. To plasuje „GTA V” na podium najpopularniejszych cyfrowych produkcji, jakie kiedykolwiek pojawiły się (w tym gronie są również popularny „Tetris” oraz „Minecraft”.