Sony będzie kontynuować produkcję PS4, mimo, że pierwotnie produkcja tej konsoli miała się zakończyć pod koniec 2021 roku. Jednak według agencji Bloomberga kłopoty z produkcją PS5 i ogromny popyt na konsole sprawiły, że firma nie zaprzestanie produkcji. W 2022 roku ma powstać kolejnych milion egzemplarzy „starej” konsoli.

Według agencji Reutera Sony zamierza kontynuować produkcję PS4 licząc, że przynajmniej chwilowo zaspokoi to wysokie zapotrzebowanie na PlayStation 5.

PS4 jest mniej skomplikowane w produkcji i nie wymaga aż tylu podzespołów, których brakuje, niż konsola najnowszej generacji. Jest też wyraźnie tańsza a przede wszystkim dostępna. PS5 kosztuje w Polsce około 3 tys. złotych w zależności od wariantu, natomiast PS4 można kupić za połowę tej ceny.

Czytaj więcej

Nowa konsola PlayStation zmierzy tętno i wyczuje pot

PlayStation 5 jest jednym z produktów najbardziej dotkniętych niedoborami komponentów. Popyt na nią jest tak duży, że scalperzy świetnie zarabiają na jej odsprzedaży - kupują dostępne egzemplarze, a następnie sprzedający je po zawyżonych cenach na serwisach aukcyjnych. Sony liczy, że gracze, którzy nie mogą kupić PS5 zainteresują się PS4.

Sony potwierdziło też, że nowe ekskluzywne gry, które pojawią się w tym roku, będą działać na obu konsolach, w tym Horizon Forbidden West i God of War: Ragnarok.

PlayStation 4, która powstała w 2013 roku, jest jedną z najlepiej sprzedających się konsol w historii – do tej pory sprzedano 116 milionów sztuk.

Pod koniec 2021 roku Sony obniżyło swoje prognozy produkcji PlayStation 5 w tym ze względu na ograniczenia dotyczące komponentów i logistyki. Koncern prognozuje, że wyprodukuje 15 a nie 16 mln sztuk konsol PS5 w tym roku fiskalnym – informuje Reuters.