- Współpraca, którą inicjujemy obejmuje dwa obszary. Pierwszy to umowa wydawnicza dotycząca gry „Niezwyciężony”, nad którą pracuje Starward Industries. Drugi obszar, to inwestycja kapitałowa - informuje Przemysław Marszał, prezes 11 bit studios. Z kolei Starward Industries podkreśla, że dzięki współpracy z 11 bit studios potencjał komercyjny gry znacząco rośnie.

Starward pracuje nad tym tytułem już od kilku lat (termin premiery początkowo planowano na 2021 r., potem na 2022 r.). Gra ma trafić na komputery PC oraz konsole Playstation 5 i Xbox Series X|S. Według najnowszych informacji premiera planowana jest na 2023 r.

W ramach umowy wydawniczej 11 bit studios odpowiadało będzie, oprócz wsparcia produkcji, za testy jakościowe gry, oraz jej promocję i dystrybucję na najważniejszych globalnych platformach. Zgodnie z zapisami umowy, Starward Industries zatrzyma większą część zysku ze sprzedaży gry. Jej fabuła zakłada, że gracz wciela się w rolę astrobiolog o imieniu Yasna, która budzi się na wrogiej powierzchni odległej planety Regis III i zostaje wciągnięta w misję ratunkową odnalezienia zaginionych członków załogi międzygwiezdnej ekspedycji naukowej.

Czytaj więcej

Dukaj i Lem śladem Sapkowskiego. Fantastyka trafia do gier

Z kolei druga część podpisanego przez strony porozumienia zakłada inwestycję kapitałową  11 bit studios w Starward Industries. 11 bit obejmie 75 tys. nowych akcji, emitowanych po cenie 79 zł za sztukę (czyli w sumie za nieco ponad 5,9 mln zł). To o 18,3 proc. więcej niż wyniósł kurs na zamknięciu piątkowej sesji (66,8 zł). Zgodę na podwyższenie kapitału muszą jeszcze wyrazić akcjonariusze spółki. W najbliższych dniach ma zostać zwołane walne zgromadzenie.

Aby zwiększyć skalę swojej inwestycji i ograniczyć liczbę emitowanych akcji przez Starward, 11 bit studios nabędzie od prezesa Marka Markuszewskiego 25 tys. walorów, płacąc po 10 zł za sztukę. Po zrealizowaniu transakcji (ma to nastąpić w III kwartale tego roku) 11 bit studios będzie miało w sumie nieco ponad 5 proc. kapitału notowanej na NewConnect spółki. Jej akcje w poniedziałek po rozpoczęciu sesji drożały o prawie 5 proc. do 70 zł, ale po kilkunastu minutach kurs spadł pod kreskę (teraz spada o prawie 3 proc. do 65 zł).  Z kolei notowania 11 bit studios idą w dół o 1,6 proc. do 496 zł.