Co jednak ważniejsze, za produkcję ma odpowiadać polska spółka Bloober Team. Krakowski game developer ma stworzyć grę w wersji na PlayStation 5 oraz pecety. - Praca z Konami to dla nas niesamowite wyróżnienie, zwłaszcza, że chodzi o „Silent Hill 2”, przez wielu uważaną za najważniejszą grę w historii. To ona była dla mnie osobiście motywacją do rozpoczęcia pracy w tej branży - komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Z drugiej strony nie powinno dziwić, że wybór padł na tę spółkę. Krakowskie studio to dziś jeden z najważniejszych światowych producentów gier z gatunku „psychological horror”, znane z takich tytułów, jak „Medium” i „Layers of Fears”.

Czytaj więcej

Kontrowersyjne gry wideo. Rosjanie mogą zabijać Ukraińców

„Silent Hill 2” to psychologiczny horror z 2001 r., którego twórcą było Konami. Jej głównym bohaterem jest James Sunderland, który nieoczekiwanie otrzymuje list od zmarłej żony, proszącej go o spotkanie w tytułowym miasteczku. Chcąc poznać prawdę udaje się na miejsce. - Przed nami największy projekt w historii Bloober Team. To kultowa produkcja, o której remake’u fani dyskutują od wielu lat - dodaje Babieno.

W celu zachowania oryginalnego klimatu gry ze studiem współpracuje Akira Yamaoka, muzyk i kompozytor, który stworzył ścieżkę dźwiękową do klasycznych odsłon serii (współpracował on już wcześniej z Bloober Team przy „Medium”). W produkcji bierze udział również Masahiro Ito, autor konceptów, który brał udział w tworzeniu „Silent Hill”.