„Jesteśmy świadomi problemów, jakie gracze z PC zgłaszają od czasu wydania aktualizacji. Aktywnie badamy wszystkie doniesienia i przedstawimy jak najszybciej informacje na temat poszczególnych problemów. Dziękujemy za cierpliwość” - czytamy w komunikacie CD Projektu opublikowanym na Twitterze.

Gracze skarżą się między innymi na problemy z optymalizacją gry i błędy techniczne. Natomiast zdecydowanie lepiej radzi sobie gra w wersji na konsole - zdecydowana większość posiadaczy konsoli nowej generacji ocenia grę pozytywnie.

Czytaj więcej

„Wiedźmin" na nowe konsole i gwiazda w „Cyberpunku". CD Projekt ujawnił plany

Premiera odbyła się wczoraj. Grę mogą bezpłatnie pobrać wszystkie osoby, które posiadają ją w wersji na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. „Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Kompletna” w wydaniu na PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC zawiera wszystkie dotychczasowe DLC do gry, oba nagradzane dodatki (czyli „ Serca z kamienia” oraz „Krew i wino”), a także całą zawartość aktualizacji dla nowej generacji dostępnej za darmo dla wszystkich osób posiadających wcześniejsze wydania gry.

Wczoraj notowania CD Projektu zyskiwały na wartości. Dziś jednak spadają, co może mieć właśnie związek z doniesieniami o problemach technicznych wersji na PC. Przed południem za akcję CD Projektu trzeba zapłacić niespełna 132 zł, co oznacza ponad 8-proc. przecenę. Wyprzedaży towarzyszy wysoki wolumen. Jego wartość od rana przekroczyła już 60 mln zł. Spółka jest liderem pod względem obrotu podczas dzisiejszej sesji na warszawskiej giełdzie.

Flagowe tytuły CD Projektu to „Wiedźmin” i „Cyberpunk”. Premiera tej ostatniej gry odbyła się w grudniu 2020 r. - towarzyszyły jej duże kontrowersje z powodu licznych błędów w wersjach na konsole. Gra została nawet wycofana z cyfrowego sklepu PlayStation. Dopiero po dokonanych poprawkach, kilka miesięcy po premierze, Sony wpuściło z powrotem grę CD Projektu. Rozczarowanie graczy kiepską jakością „Cyberpunka” w wersji na konsole było spowodowane m.in. tym, że studio kilka razy przekładało premierę, podkreślając że chce wydać dobrze dopracowany produkt.