„Wiedźmin" na nowe konsole i gwiazda w „Cyberpunku". CD Projekt ujawnił plany

Studio pokazało nowy zwiastun dodatku do „Cyberpunka”. W głównego bohatera wciela się znany aktor, Idris Elba. „Widmo wolności” trafi na rynek w 2023 r. Studio wypuści też, już 14 grudnia, trzecią część „Wiedźmina" na konsole nowej generacji.

Publikacja: 09.12.2022 14:36

Aktor Idris Elba wesprze uniwersum "Cyberpunka"

Aktor Idris Elba wesprze uniwersum "Cyberpunka"

Foto: Bloomberg

Dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona. Gra trafi na konsole PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC. Podczas gali The Game Awards 2022 polskie studio pokazało zwiastun, ujawniający nowego członka obsady oraz zawierający nieprezentowane wcześniej ujęcia z gry. 

Głównym bohaterem zwiastuna jest Solomon Reed, w którego wciela się Idris Elba , znany z takich produkcji jak „Luther”, „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw” czy „Legion samobójców: The Suicide Squad”. Aktor dołącza tym samym do Keanu Reevesa, który w „Widmie wolności” powróci w roli Johnny’ego.

- Przyszłoroczna premiera dodatku „Cyberpunka” to kluczowe wydarzenie dla spółki. Serial "Edgerunners" pokazał że wciąż mamy miliony graczy szukających powodu, aby wrócić do świata "Cyberpunka" i wydaje się że dodatek może zmobilizować potężną bazę fanów studia – komentuje Michal Wojciechowski, analityk Ipopemy Securities.

Zanim na rynek trafi dodatek do „Cyberpunka" polskie studio wypuści trzecią część „Wiedźmina" na konsole nowej generacji. Premierę zapowiedziano na 14 grudnia.

- Spodziewam się, że premiera "Wiedźmina 3" next-gen będzie wyraźnie widoczna w wynikach za czwarty kwartał 2022 r., które powinny być również wsparte cały czas dobrą sprzedażą „Cyberpunka” po premierze serialu „Edgerunners” - mówi Wojciechowski. Dodaje, że na premierę należy patrzeć z długiej perspektywy, a dobrym przykładem jest "Red Dead Redemption 1" gdzie sprzedaż gry szybko umarła, bo nie było wersji na nowe konsole. Wraz z cyklem życia "Wiedźmina" udział sprzedaży PC stawał się dominujący, jednak segment konsolowy jest wciąż bardzo istotny.

Czytaj więcej

Polscy producenci gier marzą o Hollywood. Czas na ekranizacje

W zaktualizowanej jesienią strategii  CD Projekt przedstawił perspektywy na kolejne lata, zapowiadając siedem dużych, nowych produkcji. Zadeklarował też, że otwiera się na współpracę z podmiotami zewnętrznymi w segmencie mobilnym. Pierwsza mobilna gra polskiego studia, czyli "Wiedźmin: pogromca potworów" (odpowiada za nią zależne studio Spokko) nie spełniła pokładanych w niej nadziei i będzie wygaszana.

CD Projekt zapowiada też koncepcję kół zamachowych, czyli przenikanie się różnych kanałów dotarcia do odbiorcy, co ma wspierać kluczowe tytuły polskiego studia. Kilka lat temu mocnym wsparciem dla gry „Wiedźmin” był serial o Geralcie z Rivii na Netfliksie. Teraz natomiast „Cyberpunk” zyskuje po premierze wspomnianego już „Edgerunners" (miał premierę we wrześniu 2022 r.). Warto też odnotować, że na horyzoncie jest kolejna premiera "Wiedźmin - Rodowód Krwi", który ma być dostępny na Netfliksie 25 grudnia 2022 r.

Również w samym świecie gier widać coraz większe przenikanie się tytułów i postaci. CD Projekt niedawno ogłosił, że Geralt z Rivii pojawi się w grze "Fortnite".

Materiał Promocyjny
Bank Pekao wchodzi w świat gamingu ze swoją planszą w Fortnite
Gry & e-Sport
Rozczarowująca premiera gry „Frostpunk 2” wstrząsnęła giełdą. Co poszło nie tak?
Gry & e-Sport
„Fallout”, czyli drugie życie wielkiego przeboju. Gry wideo łączą się z filmami
Gry & e-Sport
Palestyńczyk mści się za rodzinę. Gry wideo szybko reagują na wydarzenia
Gry & e-Sport
„Niezwyciężony” według Lema z dobrymi ocenami. Gorzej z zainteresowaniem graczy
Materiał Promocyjny
Nest Lease wkracza na rynek leasingowy i celuje w TOP10