CI Games zapowiada nowego „Snipera”

W przyszłym roku spółka wypuści na rynek grę „Sniper Ghost Warrior Contracts”, osadzoną w klimatach syberyjskich. Notowania idą w górę.

O 5 proc. do 1,33 zł drożeją w czwartek przed południem akcje CI Games w reakcji na zapowiedź nowej gry. Będzie zatytułowana „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Powstanie z wykorzystaniem silnika CryEngine i zostanie wydana w 2019 r. – jednocześnie na PC, PS4, XboxOne. „Sniper Ghost Warrior Contracts” będzie dostępna zarówno w trybie single player, jak i multiplayer. To czwarta gra ze snajperskiej serii CI Games.

Spółka zapowiada, że „Sniper Ghost Warrior Contracts” będzie tzw. shooterem taktycznym, w którym wykorzystane zostaną rozwiązania techniczne oraz doświadczenia zespołu zdobyte w czasie realizacji gry „Sniper Ghost Warrior 3”.

Studio informuje, że przy nowym projekcie stawia na otwarte i reaktywne podejście przy projektowaniu map, które w większym stopniu nagradza taktyczność w wykonywaniu poszczególnych misji. Zespół zoptymalizował również silnik gry oraz zdecydowanie skrócił czas ładowania poszczególnych misji w nowym projekcie.

– Z perspektywy czasu muszę przyznać, że mieliśmy zbyt ambitne podejście co do skali i rozmachu projektu „Sniper Ghost Warrior 3”. To była bardzo kosztowna lekcja, z której wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski. „Sniper Ghost Warrior Contracts” będzie skoncentrowany na rozgrywce opartej na sandboxowych misjach dających dużą dozę swobody i pozostawiających graczom wiele decyzji do podjęcia. Jednocześnie zrezygnowaliśmy z typowej architektury otwartego świata. Sama gra będzie bardziej taktyczna i skupiona wokół doświadczenia snajpierskiego – mówi, cytowany w komunikacie, prezes CI Games Marek Tymiński.

Mogą Ci się również spodobać

Producenci gier mogą zarobić na koronawirusie

Cyfrowa rozrywka jest jedną z nielicznych branż, które mogą być beneficjentem trwającej pandemii koronawirusa. ...

Impact`19. Nadchodzi okres szybkich zmian technologicznych

Wszechobecna sztuczna inteligencja, biotechnologia, blockchain, wirtualna rzeczywistość czy komputery kwantowe – to część z ...

Polski live chat wspierany przez chatboty idzie w świat

Szczecińska spółka pozyskała ponad 4 mln zł od Inovo Venture Partners. To największa jak ...

Debata „Rzeczpospolitej”: Bezpieczny uczeń w świecie cyfrowym

Młodzi ludzie spędzają w internecie coraz więcej czasu. Żadne nakazy i zakazy nie pomogą, ...

Chatboty łowią talenty w sieci. Są skuteczne

Pozyskiwanie i selekcja kandydatów do pracy jest obecnie jednym z największych wyzwań dla przedsiębiorstw, ...

Rewolucja w kryptowalutach. Facebook tworzy potęgę

Największy serwis społecznościowy ogłosił skład konsorcjum mającego wspierać utworzenie nowej kryptowaluty o nazwie Libra. ...