Games Operators wchodzi na giełdę. Sukces oferty

mat. pras.

Mimo zawirowań z koronawirusem Games Operators uplasowało z sukcesem ofertę i szykuje się do debiutu na GPW. Z kolei spółka-matka studia Mousetrap Games właśnie startuje ze zbiórką crowdfundingową.

Games Operators prowadził IPO podczas mocnej wyprzedaży na rynkach finansowych. Mimo to w ramach publicznej oferty akcji przydzielił inwestorom 1,1 mln akcji, z czego 250 tys. to akcje nowej emisji. Zapisy złożone przez inwestorów indywidualnych zredukowano o 3,56 proc. Zapisy złożyło blisko 800 inwestorów indywidualnych oraz podmioty instytucjonalne. Łączna wartość oferty wyniosła 24,2 mln zł, z czego do Games Operators trafi 5,5 mln zł. Akcje sprzedawano po cenie 22 zł wobec maksymalnej wynoszącej 28,5 zł. Debiut spółki na GPW planowany jest około 17 kwietnia.

CZYTAJ TAKŻE: Wirus zwiększył apetyt na konsole. Boom w branży

– Branża gamingowa ma ogromny potencjał wzrostu między innymi dzięki swojej ekspozycji na globalny rynek i wszystko wskazuje na to, że nawet w czasie globalnej pandemii jest odporna na zawirowania – tak ofertę skomentował Bartosz Gajewski, prezes Games Operators.

Z kolei teraz na rynek trafiła informacja o tym, że do 2 mln zł chce pozyskać spółka-matka studia gamingowego Mousetrap Games w zbiórce crowdfundingowej promowanej na platformie Crowdway.pl. Studio jest autorem takich gier mobilnych, jak „Rocat Jumpurr” czy „Run the Beat”. W najbliższych miesiącach akcje nowej emisji serii F zostaną wprowadzone do obrotu na rynku NewConnect, na którym spółka jest już notowana pod nazwą Premium Fund.

– Według szacunków analityków, światowy rynek gier wart jest 152,1 mld dolarów i rośnie w tempie 20 proc. rocznie. Około 45 proc. tej branży stanowią gry mobilne. Mając na koncie nagradzane gry i plan na wprowadzenie kolejnych 15 tytułów, w tym właśnie segmencie widzimy nasz dalszy sukces. Do udziału w nim chcemy zaprosić społeczność crowdfundingową – mówi, cytowany w komunikacie Edward Mężyk, zarządzający Mousetrap Games i nowy prezes Premium Fund.

Spółki informują, że Mousetrap Games przeszła ostatnio szereg przekształceń kapitałowych, które miały na celu wprowadzenie akcji oferowanych w ramach kampanii do obrotu na rynku NewConnect w sposób, który minimalizuje czas i koszty dla spółki. Transakcja nastąpiła przez objęcie akcji w notowanej na NewConnect Premium Fund i wprowadzenie biznesu Mousetrap Games do tej spółki. Przekształcenia są na finiszu (spółka Premium Fund czeka na rejestrację zmiany nazwy na Oxygen). Udziały Mousetrap Games zostały wniesione do Premium Fund i tym samym stała się ona spółką w 100 proc. zależną od Premium Fund.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska firma ma pomysł na elektrośmieci

Niewielka firma rodzinna z Wielkopolski pokazuje, że motorem napędowym ekologicznych rozwiązań technologicznych są nie ...

Streaming i chmura zdominują gry wideo. Producenci muszą się łączyć

70 proc. firm sektora gier wideo spodziewa się, że w ciągu pięciu lat rynek ...

Planujesz zakup telewizora? Zobacz jakie funkcje są najbardziej przydatne?

Nie wyobrażasz sobie salonu w swoim domu bez telewizora, który zapewni Ci wyjątkowe wrażenia ...

Apple protestuje przeciw projektowi jednej ładowarki do komórek

Amerykański koncern sprzeciwia się unijnym planom wdrożenia jednego, wspólnego standardu ładowania urządzeń mobilnych. Komisja ...

Strajk kierowców Ubera przed wielkim giełdowym debiutem

W piątek dojdzie do jednego z największych giełdowych debiutów w historii, czyli IPO Ubera. ...

Polak zbudował gastronomicznego giganta w Niemczech

Zbudował jednorożca w branży dostaw posiłków i sprzedał hulajnogi gigantowi z USA. O tym ...