Games Operators wchodzi na giełdę. Sukces oferty

mat. pras.

Mimo zawirowań z koronawirusem Games Operators uplasowało z sukcesem ofertę i szykuje się do debiutu na GPW. Z kolei spółka-matka studia Mousetrap Games właśnie startuje ze zbiórką crowdfundingową.

Games Operators prowadził IPO podczas mocnej wyprzedaży na rynkach finansowych. Mimo to w ramach publicznej oferty akcji przydzielił inwestorom 1,1 mln akcji, z czego 250 tys. to akcje nowej emisji. Zapisy złożone przez inwestorów indywidualnych zredukowano o 3,56 proc. Zapisy złożyło blisko 800 inwestorów indywidualnych oraz podmioty instytucjonalne. Łączna wartość oferty wyniosła 24,2 mln zł, z czego do Games Operators trafi 5,5 mln zł. Akcje sprzedawano po cenie 22 zł wobec maksymalnej wynoszącej 28,5 zł. Debiut spółki na GPW planowany jest około 17 kwietnia.

CZYTAJ TAKŻE: Wirus zwiększył apetyt na konsole. Boom w branży

– Branża gamingowa ma ogromny potencjał wzrostu między innymi dzięki swojej ekspozycji na globalny rynek i wszystko wskazuje na to, że nawet w czasie globalnej pandemii jest odporna na zawirowania – tak ofertę skomentował Bartosz Gajewski, prezes Games Operators.

Z kolei teraz na rynek trafiła informacja o tym, że do 2 mln zł chce pozyskać spółka-matka studia gamingowego Mousetrap Games w zbiórce crowdfundingowej promowanej na platformie Crowdway.pl. Studio jest autorem takich gier mobilnych, jak „Rocat Jumpurr” czy „Run the Beat”. W najbliższych miesiącach akcje nowej emisji serii F zostaną wprowadzone do obrotu na rynku NewConnect, na którym spółka jest już notowana pod nazwą Premium Fund.

– Według szacunków analityków, światowy rynek gier wart jest 152,1 mld dolarów i rośnie w tempie 20 proc. rocznie. Około 45 proc. tej branży stanowią gry mobilne. Mając na koncie nagradzane gry i plan na wprowadzenie kolejnych 15 tytułów, w tym właśnie segmencie widzimy nasz dalszy sukces. Do udziału w nim chcemy zaprosić społeczność crowdfundingową – mówi, cytowany w komunikacie Edward Mężyk, zarządzający Mousetrap Games i nowy prezes Premium Fund.

Spółki informują, że Mousetrap Games przeszła ostatnio szereg przekształceń kapitałowych, które miały na celu wprowadzenie akcji oferowanych w ramach kampanii do obrotu na rynku NewConnect w sposób, który minimalizuje czas i koszty dla spółki. Transakcja nastąpiła przez objęcie akcji w notowanej na NewConnect Premium Fund i wprowadzenie biznesu Mousetrap Games do tej spółki. Przekształcenia są na finiszu (spółka Premium Fund czeka na rejestrację zmiany nazwy na Oxygen). Udziały Mousetrap Games zostały wniesione do Premium Fund i tym samym stała się ona spółką w 100 proc. zależną od Premium Fund.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Algorytmy Amazona promują teorie spiskowe

Na liście bestsellerów Amazona w USA znalazła się książka promująca teorie spiskowe „QAnona”. To ...

Rząd chce chronić dane w chmurze przed… USA

Resort cyfryzacji chce zapobiec niekontrolowanemu dostępowi służb USA do danych polskich użytkowników gromadzonych na ...

Często kupujesz w internecie? Masz iPhone`a? Możesz zapłacić więcej

Linie lotnicze, agencje turystyczne i sklepy internetowe mogą oferować swoim klientom wyższe ceny na ...

Po euforii nie ma już śladu. Lyft niepokoi jednorożce

Kurs akcji największego rywala Ubera na rynku amerykańskim szybko znalazł się poniżej ceny z ...

Serwisy aukcyjne i marketplace polskim fenomenem

Polska jest jednym z krajów z najwyższym udziałem serwisów aukcyjnych oraz platform marketplace w ...

Ukraińcom się przelewa. Ten startup o tym wie

Polski fintech, założony przez Białorusinów dla Ukraińców, stworzył portal oraz aplikację umożliwiające tanie przelewy ...