Wart ponad 6 mld dol. startup idzie na giełdę. Potęga gier

Sylvio Drouin, wiceprezydent Unity Labs
Bloomberg

Unity Technologies, jeden z najważniejszych startupów branży gier, przygotowuje się do IPO, wynika z ostatniego raportu przygotowanego przez agencję Bloomberga. Wycena spółki to około 6,3 mld dol.

Startup tworzy oprogramowanie, które pomaga w tworzeniu gier. Nie jest używane tylko przez amatorów czy małe, dopiero startujące studia. Przy pomocy Unity stworzone tak rozpoznawalne na świecie tytuły, jak “Cuphead”, “Pokemon GO”.

“Jesteśmy skupieni na sukcesie naszych klientów i na zdrowiu i bezpieczeństwu naszych pracowników. Nie komentuje na razie naszych planów finansowych” – zapowiedziała osoba odpowiedzialna w Unity za kontakt z mediami. Debiut na giełdzie spółka planowała już wcześniej, bo jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Za przeprowadzenie oferty publicznej ma odpowiadać bank Goldman Sachs, który na razie nie skomentował tych doniesień.

CZYTAJ TAKŻE: CD Projekt przekłada pokaz „Cyberpunka”

Głównym rywalem pozostaje silnik Unreal Engine, wykorzystywany przez spółkę Epic Games, która obecnie jest najbardziej znana z gry “Fortnite”. Jej silnik również jest wykorzystywany w wielu głośnych produkcjach – dość wspomnieć wydane niedawno “Star Wars Jedi: Fallen Order” czy “Final Fantasy VII Remake”.

Po raz pierwszy narzędzie Unity zostało zaprezentowane w 2005 r., podczas konferencji Worldwide Developers Conference. Gry stworzone na silniku Unity w wersji 5.1.1 obsługują takie platformy, jak Windows, Linux czy Android oraz konsole najnowszej generacji. Również hełmy do wirtualnej rzeczywistości pozostają kompatybilne z tym silnikiem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wymienisz się książkami w internecie. Pomoże geolokalizacja

W Białymstoku powstaje aplikacja, która promuje czytelnictwo oraz ideę współdzielenia. Startupa pod skrzydła wziął ...

Startupy na celowniku Asseco

Firma utworzyła nowy dział badawczo-rozwojowy, który zajmie się rozwojem innowacyjnych produktów i usług. Ma ...

W Polsce ocenzurowano postać LGBT w nowym filmie Disneya

Najnowsza animacja „Naprzód” studia Pixar została zakazana na Bliskim Wschodzie ze względu na fakt, ...

Google ugina się przed Francją. Zapłaci wielką grzywnę

Koncern zawarł ugodę by zamknąć postępowanie dotyczące praktyk monopolowych na francuskim rynku reklamowym. Francuski ...

Patrząc w przyszłość

W wieku dojrzałym nasze oko może być dotknięte przez wiele chorób – zwyrodnienie plamki ...

„100 innowacji stulecia”. Polskie algorytmy podbijają świat

Często narzekamy, że innowacyjność naszego kraju szwankuje. Nie brak jednak rodzimych przedsiębiorstw, których nowatorskie ...