Producent Call of Duty walczy z rasizmem. Dołączają inne potęgi gier

Kerem Yucel / AFP

W Call of Duty: Modern Warfare ekrany ładowania zastąpione zostały komunikatem o Black Lives Matter przed każdą rozgrywką.

Infinity Ward – amerykańskie studio produkujące popularne gry komputerowe z serii Call of Duty, postanowiło włączyć się w zwalczanie rasizmu i ekrany ładowania gry Call of Duty: Modern Warfare zastąpione zostały czarną planszą z napisem: Black Lives Matter oraz wyjaśnieniem, czemu deweloper zdecydował się na taką akcję. „Przeciwstawiamy się rasizmowi i niesprawiedliwościom, które znosi nasza czarna społeczność” – widniej m.in na planszy.

CZYTAJ TAKŻE: Amerykańskie protesty biją w technologicznych gigantów

Jednocześnie deweloper poinformował, że codziennie blokuje tysiące graczy z powodów rasistowskich – informuje CNN. Głównie chodzi o pseudonimy graczy, które mają podtekst rasistowski i ksenofobiczny, ale także o rasistowskie komentarze i ataki słowne na innych graczy. Firma zapewnia, że nie przerwie tej akcji, a nawet ją wzmocni. Osoby, które zostaną uznane za recydywistów w publikowaniu treści rasistowskich zostaną zablokowane na stałe.

„Call of Duty” zdecydowało o odsunięciu w czasie premiery dwóch nowych produktów, informując, że nie jest do dobra pora na ich debiut – informuje CNN.

CZYTAJ TAKŻE: Technologiczny potentat pomaga protestującym maskować twarze

Jednak wielu graczy uważa, gra powinna być „apolityczna” i nie zajmować się polityką. Krytykują plansze oraz zapowiedź banowania niektórych użytkowników za rasistowskie zachowania. Firma jednak nie zamierza ustąpić i nie jest sama w kwestii wsparcia dla ruchu Black Live Matter. Także Microsoft, Activision Blizzard, Sony, Ubisoft, Electronic Arts postanowiły działać po śmierci George’a Floyd’a, zabitego na ulicy Minneapolis w wyniku brutalnej interwencji policji. Wszystkie one wspierają ruch i deklarują walkę z rasizmem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bloober Team awansował do pierwszej ligi

Krakowskie studio podpisało umowę z globalnym wydawcą na produkcję gry. Wartość zleconych prac przekracza ...

Polacy ochronią asystenta Amazona

Alexa, asystent głosowy Amazona, będzie bezpieczniejsza dzięki polskiemu startupowi. Firma Cyberus Labs – specjalizująca ...

Koronawirus przyspieszy w Polsce cyfrowe innowacje

Branża IT oraz technologie telekomunikacyjne odegrają kluczową rolę w wyciąganiu firm z kryzysu. Dla ...

Internauci z całego świata oburzeni reklamą nakręconą w Polsce

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo LG, które produkuje między innymi telewizory i telefony, przeprosiło za seksistowską reklamę, ...

Segway powraca w zaskakującej odsłonie. Pomysł Chińczyków

Dokładnie rok temu trwające dwie dekady „życie” jednego z najbardziej innowacyjnych pojazdów naszych czasów ...

Polska aplikacja dla wolontariuszy robi furorę na świecie

Aplikacja IHelpYou z Warszawy łącząca wolontariuszy z osobami w potrzebie w ciągu pięciu dni ...