Producent Call of Duty walczy z rasizmem. Dołączają inne potęgi gier

Kerem Yucel / AFP

W Call of Duty: Modern Warfare ekrany ładowania zastąpione zostały komunikatem o Black Lives Matter przed każdą rozgrywką.

Infinity Ward – amerykańskie studio produkujące popularne gry komputerowe z serii Call of Duty, postanowiło włączyć się w zwalczanie rasizmu i ekrany ładowania gry Call of Duty: Modern Warfare zastąpione zostały czarną planszą z napisem: Black Lives Matter oraz wyjaśnieniem, czemu deweloper zdecydował się na taką akcję. „Przeciwstawiamy się rasizmowi i niesprawiedliwościom, które znosi nasza czarna społeczność” – widniej m.in na planszy.

CZYTAJ TAKŻE: Amerykańskie protesty biją w technologicznych gigantów

Jednocześnie deweloper poinformował, że codziennie blokuje tysiące graczy z powodów rasistowskich – informuje CNN. Głównie chodzi o pseudonimy graczy, które mają podtekst rasistowski i ksenofobiczny, ale także o rasistowskie komentarze i ataki słowne na innych graczy. Firma zapewnia, że nie przerwie tej akcji, a nawet ją wzmocni. Osoby, które zostaną uznane za recydywistów w publikowaniu treści rasistowskich zostaną zablokowane na stałe.

„Call of Duty” zdecydowało o odsunięciu w czasie premiery dwóch nowych produktów, informując, że nie jest do dobra pora na ich debiut – informuje CNN.

CZYTAJ TAKŻE: Technologiczny potentat pomaga protestującym maskować twarze

Jednak wielu graczy uważa, gra powinna być „apolityczna” i nie zajmować się polityką. Krytykują plansze oraz zapowiedź banowania niektórych użytkowników za rasistowskie zachowania. Firma jednak nie zamierza ustąpić i nie jest sama w kwestii wsparcia dla ruchu Black Live Matter. Także Microsoft, Activision Blizzard, Sony, Ubisoft, Electronic Arts postanowiły działać po śmierci George’a Floyd’a, zabitego na ulicy Minneapolis w wyniku brutalnej interwencji policji. Wszystkie one wspierają ruch i deklarują walkę z rasizmem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Internauci rezygnują z telewizji. Już jej nie potrzebują

Od 2014 r. odsetek internautów korzystających z telewizji spadł o 8 pkt. proc. Nadal ...

LOT chce polecieć na algorytmach, a PKO BP na chmurze

Polski przewoźnik z przytupem chce wejść w zastosowanie nowych technologii, np. przy planowaniu siatki ...

Nokie wysyłały dane do Chin. Trwa dochodzenie

Finlandia rozpoczęła dochodzenie przeciwko właścicielowi Nokii. Chodzi o podejrzenie przekazywania danych osobowych na serwer ...

Powstały roboty delfiny. Żywe zwierzęta znikną z pokazów i cyrków?

Skaczą przez obręcze, wyskakują z basenu, pływają w parach, zachowują się i wyglądają zupełnie ...

Chińczycy znaleźli sposób na zaginione zwierzęta. Odnajdą je po nosie

Chiński startup Megvii stworzył aplikację, która dzięki wykorzystaniu technologii rozpoznawania twarzy będzie identyfikowała zaginione ...

Gry polską przepustką do globalnej elity

Świetny debiut spółki BoomBit potwierdza, że branża ta jest fenomenem naszej gospodarki. Jednak do ...