Adam Małysz negocjuje z producentem gier

Reporter / Andrzej Iwańczuk

Road Studio podpisało list intencyjny ze znanym polskim skoczkiem narciarskim. Będzie doradzał spółce jako konsultant podczas produkcji gier i symulatorów.

Road Studio to producent i wydawca gier związanych z tematyką drogi i podróży.

– Adam Małysz przez lata bił kolejne rekordy w skokach narciarskich oraz odnosił w tej dyscyplinie spektakularne sukcesy. Oprócz tego jest wielkim fanem motoryzacji oraz doświadczonym kierowcą rajdowym. Fakt, że zainteresował się Road Studio oraz wsparciem nas w produkcji gier poświęconych tematyce off-road jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem. Jesteśmy w trakcie negocjacji warunków współpracy – komentuje Maciej Nowak, prezes Road Studio.

CZYTAJ TAKŻE: Te gry mają królować w 2021 roku. Polacy w czołówce

Małysz jest czterokrotnym medalistą olimpijskim oraz czterokrotnym mistrzem świata w skokach narciarskich. Czterokrotnie wygrywał  klasyfikację generalną Pucharu Świata w skokach. Po zakończeniu kariery narciarskiej skupił się na uczestnictwie w rajdach terenowych. W 2012 r. zdobył tytuł międzynarodowego rajdowego mistrza Polski i Czech. Rok później odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w rajdach terenowych, a w 2014 r.  stanął na podium zawodów Pucharu Świata w rajdach cross-country. W latach 2012-2016 pięciokrotnie uczestniczył w Rajdzie Dakar (najwyżej sklasyfikowany był na 13. miejscu).

Docelowo, po zawarciu stosownej umowy, Małysz będzie doradzał spółce jako konsultant przy produkcji gier z serii „Road Simulator” –  trzeciej serii gier obok „Truck Simulator” oraz „Motorcycle Simulator”.

Nawiązanie współpracy z Małyszem zbiegło się w czasie z sukcesem oferty publicznej Road Studio. we wtorek zakończyło ono IPO, z którego pozyskało 2 mln zł. Zamierza zadebiutować na rynku alternatywnym GPW w najbliższych miesiącach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nie jesteśmy gotowi na rewolucję dronów

Polska z zakorkowanymi miastami i rozkopanymi drogami, wydaje się być idealnym krajem dla transportu ...

Jak nadać paczkę bez etykiety w aplikacji InPost Mobile?

Nowoczesna technologia dostarcza nam niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązania, także w dziedzinie nadawania paczek. ...

Prezes 11 bit studios: Chcemy wydawać po cztery gry rocznie

Firma prowadzi prace nad „Projektem 8”, produkcją większą niż tegoroczny „Frostpunk”. Najpewniej zostanie wydana ...

Hotele potrzebują nowych technologii

Interaktywne tablice w salach konferencyjnych, dotykowe ekrany informacyjne w recepcji oraz centrum zarządzania hotelowym ...

Rozpoznawanie emocji będzie wkrótce żyłą złota

Narzędzia sztucznej inteligencji zdolne do oceny emocji klientów to raczkujący rynek, ale z dużą ...

5G to przełom dla całego społeczeństwa

Technologia 5G będzie najszybciej wprowadzanym rozwiązaniem na skalę globalną. W Polsce do wielu wdrożeń ...