Rosyjski dron będzie ział ogniem jak smok

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że nie pozostanie obojętne wobec ataków ISIS na ich bazę wojskową w Syrii i do końca roku również wyposaży armię w małe drony uzbrojone w materiały wybuchowe, a nawet  miotacze ognia.

Publikacja: 11.07.2019 07:30

Dron Phantom to przebój chińskiej firmy DJI

Dron Phantom to przebój chińskiej firmy DJI

Foto: Bloomberg

Drony wprowadzone przez rosyjskie wojsko na początku służyć mają głównie do szybkiego zdobywania i dostarczania informacji o przeciwniku. Następnie zostaną przekształcone w broń, dzięki instalacji miniaturowych bomb. Obecnie używane są dwa typy dronów wojskowych: quadrocopter, czyli urządzeniu z czterema wirnikami, które może unieść nie więcej niż 1 kg-czyli ciężar odpowiadający np. granatowi odłamkowemu oraz cięższe maszyny, z sześcioma lub ośmioma śrubami. Mogą one przenosić dużo większe ładunki- mniej więcej do 20 kg.

Tylko 9 zł z Płatnościami powtarzalnymi

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Technologie
Co Polak będzie robił w kosmosie? 13 ważnych eksperymentów
Technologie
Niewyobrażalna moc obliczeniowa. IBM zbuduje najpotężniejszy kwantowy superkomputer
Technologie
To już desperacja. Musieli wyłączyć AI, by uczniowie nie ściągali na egzaminach
Technologie
Powstaje „gniazdo robotów". Kiedy humanoidy przestaną być zawodne i wejdą do domów?
Technologie
Człowiek z naklejką na czole. Amerykanie mają sposób na zmęczenie