Reklama

Polacy mają zaskakujący stosunek do sztucznej inteligencji

Zaledwie co trzeci Polak obawia się rozwoju sztucznej inteligencji – wynika z raportu Pew Research Center. W zestawieniu z innymi krajami regionu entuzjazm wydaje się zaskakująco wysoki.

Publikacja: 31.01.2021 11:21

W filmie Terminator 3 sztuczna inteligencja przybrała formę kobiety.

W filmie Terminator 3 sztuczna inteligencja przybrała formę kobiety.

Foto: youtube, Terminator 3

Nad Wisłą tylko 28 proc. respondentów uważa, że ekspansja AI to zło. Po stronie zwolenników algorytmów jest aż 40 proc. z nas.

Skąd tak wielu zwolenników tej technologii w naszym kraju? Grzegorz Kosiński, prezes Audience Network, uważa, że powodów może być kilka, ale najważniejszy jest rosnąca świadomość. A te pozytywne nastroje przekładają się również na aktywność biznesu. – Firmy coraz śmielej wykorzystują sztuczną inteligencję. Szacujemy, że w br. wartość polskiego rynku danych wyniesie blisko 40 mln dol., co oznacza ponad 22-proc. wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim – podkreśla Kosiński.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Technologie
Przełom w medycynie. Kwanty i superkomputery przyspieszą odkrycia o dekady
Technologie
AI doomerzy ostrzegają: Sztuczna inteligencja nas zniszczy. I podają datę
Technologie
Poważny incydent z chatbotem AI od Elona Muska. „Katastrofa prywatności"
Technologie
„Sowa” dostarczy paczkę. Tak wyglądają drony przyszłości z AI
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Technologie
Szef działu AI w Microsoft alarmuje: Ludzkość nie jest na to gotowa
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama