Stellar Pizza to mobilna restauracja i na dodatek całkowicie zautomatyzowana. Pizzę robią maszyny. Magazyn „Fortune” pisze, że jest to „w zasadzie statek kosmiczny na kołach”. Stellar jesienią tego roku ma zostać otwarta na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Została stworzony przez Bensona Tsai, Briana Langone i Jamesa Wahawisana, trzech byłych inżynierów SpaceX.

Zrobotyzowana restauracja mobilna to nowy pomysł na obniżenie kosztów pracy i nieruchomości przy jednoczesnym dostarczaniu konsumentom wysokiej jakości żywności. Ciężarówka z pizzą może podobno przygotować 420 pizz dziennie, przy czym przygotowanie jednej zajmuje mniej niż pięć minut i dostarczyć ją pod same drzwi.

- To, co staramy się stworzyć, jest bardzo trudne. Musiałem zrekrutować najlepszych i najzdolniejszych do opracowania mobilnej maszyny do robienia pizzy, która jest w zasadzie statkiem kosmicznym na kołach - powiedział „Fortune” Benson Tsai.

Czytaj więcej

Polaków nakarmią i napoją roboty

Raper, producent i przedsiębiorca Jay Z wszedł do rundy finansowania serii A ze swoją firmą venture capital Marcy Venture Partners. Stellar Pizza wcześniej zebrała 9 milionów dolarów w poprzednich rundach pozyskiwania funduszy prowadzonych przez Root Ventures, z udziałem Crosslink Capital i Collaborative Fund.

Pomysł Stellar Pizza na stworzenie mobilnych robo-wytwórni pizzy jest dość podobny do tego co zaprezentowała Pizza Hut w 2018 roku. W zeszłym roku Domino's zaczęło pilotować autonomicznego robota dostawczego z Nuro, chociaż pojazdy same nie przygotowują pizzy.