Te roboty mają być jak ludzie. Elon Musk podał datę ich wprowadzenia

Tesla ma najpierw zacząć korzystać z humanoidalnych robotów w swoich zakładach, zaś później będzie je też sprzedawać innym koncernom.

Armia amerykańska stawia na roboty. Co trzeci żołnierz będzie maszyną

Roboty będą stanowić jedną trzecią amerykańskich sił zbrojnych do 2039 r. - uważa emerytowany generał armii Mark Milley, były przewodniczący Połączonego Kolegium Szefów Sztabów.

Będą miały sześć nóg. Niewidomym pomogą „psy przewodniki”

Naukowcy w Chinach skonstruowali sześcionożnego robota przypominającego psa, który ma pełnić funkcję przewodnika dla osób niewidomych i niedowidzących.

„Psy wojny” odmienią pole bitwy. Czworonożne roboty będą walczyć i zabijać

Mało kto mógł przypuszczać, że stworzone przez firmę Boston Dynamics słynne robopsy zapoczątkują całą rasę maszyn, które zrewolucjonizują sposób prowadzenia wojny.

Robot otrzymał biologiczny mózg. Zaskakujący efekt

Naukowcy z Chin wyhodowali w laboratorium strukturę komórkową przypominającą mózg, a następnie połączyli ją z systemem neuronowym maszyny. Czy przyszłość należy do takich „żywych robotów”?

Naukowcy stworzyli pierwszego robota z ludzką skórą. Przełom w chirurgii plastycznej

Japońscy naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego zaprezentowali twarz humanoidalnego robota, którą stworzyli z wyhodowanej w laboratorium, samoleczącej się ludzkiej skóry. Oznacza to też rewolucję w chirurgii plastycznej.

Supermoc dla wszystkich. Rewolucyjne rozwiązanie da niezwykłą siłę i szybkość

Robotyczne egzoszkielety będą nie tylko błogosławieństwem dla osób niepełnosprawnych. Wszyscy będą je mogli nosić na co dzień jak ubranie, by zyskać na sile i sprawności. Przełomem jest zastosowanie sztucznej inteligencji.

Robopsy mają zastąpić żołnierzy. Amerykanie prowadzą testy na poligonie

Zautomatyzowane czworonogi, wyposażone w broń oraz wspierane przez sztuczną inteligencję systemy lokalizacji wrogów i namierzania celów, mają zrewolucjonizować współczesne pole walki.

Dwunożne roboty podbijają świat. Wiadomo już, kiedy dorównają człowiekowi

Do potentatów w produkcji humanoidów, jak Boston Dynamics, Agility czy Figure, dołączyła cała rzesza nowych firm. Eksperci spodziewają się w najbliższym czasie, m.in. za sprawą sztucznej inteligencji, przyspieszenia postępu w robotyce.

Naukowcy stworzyli owady-cyborgi. Karaczany pomogą ludziom

Naukowcy z Singapuru wypuścili na pustynię armię zdalnie sterowanych karaluchów. To nie roboty, ale żywe stworzenia, wyposażone w specjalne nadajniki. Za ich pośrednictwem operator może wydawać polecenia całemu rojowi.

Niemiecki robot ma być jak dobry chrześcijanin. Zaskakujące przepisy za Odrą

Niemcy chcą, by roboty pracujące w ich sklepach, były traktowane podobnie do ludzi. To oznacza, że miałyby dostać wolne niedziele. Za naszą zachodnią granicą tzw. Sonntagsruhe, czyli niedzielny odpoczynek to świętość.

Powstał nowy humanoidalny robot. Jest „przerażająco sprawny” i bardziej ludzki

Zaledwie dzień po tym jak firma Boston Dynamics poinformowała, że wycofuje się z prac nad robotem Atlas, przedstawiła jego następcę. Nowy humanoid ma być jeszcze lepszy i jeszcze sprawniejszy.

Apple w tajemnicy pracuje nad zupełnie nowym urządzeniem. Kolejny kultowy produkt?

Uzależniony od sprzedaży iPhone`ów koncern szuka nowego źródła przychodów. Po porażce projektu autonomicznego auta Apple pracuje nad mobilnym robotem, który będzie chodził za właścicielem po domu i wykonywał jego polecenia.

Roboty zyskają „zdrowy rozsądek”. Będą jak ludzie

Inżynierowie Massachusetts Institute of Technology (MIT) opracowują oprogramowanie dla robotów domowych, które umożliwi im dalsze działanie mimo niespodziewanych przeciwności. Nad podobnymi rozwiązaniami pracują też Chińczycy. To nowa era w robotyce.

Auta i człekokształtne roboty o niezwykłych możliwościach. Elon Musk wchodzi w 5G

Miliarder, założyciel Tesli i SpaceX, chce dodać najnowszą szybką łączność internetową do pojazdów marki Tesla. Wiele wskazuje również, że sieć 5G zasili również roboty Optimus.

NASA chce wysłać w kosmos węże. Poszukają życia

Enceladus, a więc skuty lodem, szósty pod względem wielkości naturalny satelita Saturna, będzie celem przyszłej misji kosmicznej NASA. Znajdzie się na nim wyjątkowe urządzenie.

Chińczycy pracują nad robo-snajperami. Czworonożne roboty mogą zmienić pole walki

Autonomiczne maszyny, imitujące i poruszające się jak psy, wyposażane w broń – tak może wyglądać pole walki przyszłości. I to wcale nie tak odległej. Chińscy naukowcy testują robo-psy uzbrojone w karabiny maszynowe.

Potęgi sztucznej inteligencji zainwestowały w producenta humanoidów. Co za wycena

Firmy takie jak Amazon, Microsoft, OpenAI i Nvidia zainwestowały w start-up Figure AI, który pracuje nad projektem dwunożnych robotów przypominających człowieka. Wycena spółki istniejącej ledwie od 2022 r. sięgnęła 2,6 mld dol.