Policja sięgnie po zabójczego robota. Ma strzelbę gładkolufową

Departament policji w San Francisco (SFPD) stara się o wprowadzenie do służby robotów, które wyposażone byłyby w broń. Funkcjonariusze wystąpili już w tej sprawie z petycją do władz miasta. Decyzja ma zapaść 29 listopada.

Produkują uzbrojone roboty dla armii. Firma oskarżona o kradzież patentów

Spór prawny dotyczący patentów na roboty przerodził się w wojnę na słowa. Ghost Robotics kontratakuje za pozew Boston Dynamics. Firma z Filadelfii twierdzi, że pozew jest zarówno „obstrukcyjny, jak i bezpodstawny”.

Robołosoś „Gillbert” z drukarki 3D oczyści jeziora

Zanieczyszczenie wód odpadami, również tymi w postaci niewidzialnych gołym okiem drobin plastiku, to globalny problem. Jedna ze studentek w W. Brytanii znalazła być może sposób na jego rozwiązanie.

Najdelikatniejszy robot na świecie. Wciąż szukają dla niego nazwy

Robot, którego stworzyli naukowcy z Uniwersytetu Harvard, może wydawać się przerażający, ale ma niezwykle delikatny dotyk.

FedEx rezygnuje z autonomicznych robotów dostawczych. Koniec z robo-kurierami?

Projekt, który miał stanowić o przyszłości rynku KEP (kurier, ekspres, paczka), trafia na półkę ledwie miesiąc po tym, jak Amazon ogłosił, że wycofuje się z testów robota dostawczego Scout, który miał zastąpić kurierów na tzw. ostatniej mili.

Chińskie wojsko łączy drony i roboty. To może być zabójcza mieszanka

Podczas niedawnych ćwiczeń wojskowych Pekin zdecydował się przeprowadzić zupełnie nowy model desantu. Na miejskim poligonie armia wykorzystała do tego bezzałogowe statki powietrzne oraz uzbrojone roboty na czterech nogach.

Amazon zatrzymuje wielki projekt robotów dostawczych

Amerykański gigant e-commerce rezygnuje z testów autonomicznych pojazdów Scout, które dostarczały produkty do domów. Ma to związek ze spowolnieniem wzrostu sprzedaży firmy.

Jay-Z inwestuje w zrobotyzowaną restaurację na kółkach. To „statek kosmiczny”

Raper Jay Z zainwestował w firmę zajmującą się robotami do robienia pizzy, prowadzoną przez byłych inżynierów SpaceX. To pierwsza runda finansowania w wysokości 16,5 miliona dolarów dla Stellar Pizza.

Tesla stworzyła humanoidalnego robota. Jeszcze nie chodzi, ale macha

Elon Musk zaprezentował prototyp humanoidalnego robota. Zamierza stworzyć miliony takich urządzeń. Robot o nazwie „Optimus” ma kosztować 20 tysięcy dolarów.

Robot pobił rekord w biegu na 100 metrów. To dopiero początek

Dwunożny robot Cassie, który powstał na amerykańskim Oregon State University, przebiegł 100 m w czasie poniżej 25 sekund, ustanawiając tym samym rekord robotów. Według naukowców Cassie da początek całej serii chodzących maszyn.

Mikroroboty zadbają o zęby. Koniec nitką i szczotkowaniem

Przyszłość opieki dentystycznej drzemie w robotyce. Pasta do zębów, szczotka czy nici niedługo mogą pójść w odstawkę, jeżeli projekt realizowany przez grupę naukowców z University of Pennsylvania zostanie wdrożony do powszechnego użycia.

Zaskakujący trend. Teraz to człowiek może zastąpić robota

W dobie powszechnej automatyzacji procesów biznesowych rodzi się odwrotne zjawisko, tzw. remanualizacji – przejmowania pracy maszyn na powrót przez ludzi.

Autonomiczne samochody będą jednak potrzebowały człowieka

Startupy zajmujące się pojazdami autonomicznymi zebrały dziesiątki miliardów dolarów dzięki obietnicom opracowania aut, które nie będą potrzebowały ludzkiego nadzorcy. To może być miraż.

Zapomnij o napiwku. Uber do dostaw wykorzysta roboty

Autonomiczne pojazdy dostarczające zamówione online jedzenie z restauracji stają się faktem. Po takie innowacyjne rozwiązanie sięga właśnie Uber Eats.

Okręty widmo zasilą amerykańską armię

Marynarka wojenna USA ma ambitny plan, by blisko jedną trzecią jej floty stanowiły zrobotozywane okręty. Pod względem pływających bezzałogowców trwa ostra rywalizacja z Chinami.

Psy-roboty będą pilnować baz wojskowych. Są niezwykle wytrzymałe

Inteligentne maszyny na czterech kończynach mają zająć miejsce strażników w armii Stanów Zjednoczonych. Wkrótce robo-psy zaczną patrolować bazę sił kosmicznych US Space Force na Przylądku Canaveral.

Pierwsza licencja na taksówki bez kierowcy. Chiny stawiają na roboty

Chińska forma technologiczna Baidu uzyskał zezwolenia na eksploatację w pełni bezzałogowych usług robotaxi na publicznych drogach w dwóch chińskich miastach.

Bill Gates inwestuje w roboty. Pomogą ujarzmić słońce

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie wsparł startup, który chce używać zaawansowanych robotów do budowy potężnych elektrowni słonecznych.