Latające auto dostało zielone światło. Słowacy liderami

Innowacyjny pojazd hybrydowy AirCar, zdolny do poruszania się z prędkością ponad 160 km/h i osiągający pułap nawet powyżej 2500 m, otrzymał właśnie od Słowackiego Urzędu Transportu specjalne świadectwo.

Termiczny „kopacz” zastąpi wiertło? Przebija najtwardsze skały

Ta konstrukcja może stanowić rewolucję w przemyśle wydobywczym – opracowano bowiem robota, który jest w stanie przebijać się przez najtwardsze skały na Ziemi. Wykorzystuje on nie wiertła, ale gaz i ogień.

Roboty wyjeżdżają na pola. Czy rolnicy znikną?

Po autonomicznych samochodach Tesli czy Google przyszedł czas na ciągniki rolne. Prace polowe bez udziału człowieka to pomoc dla rolników, ale i zagrożenia.

Zimowy robot z Chin. Śnieg go nie zaskoczy

Chińscy inżynierowie z firmy Hanyang Technology opracowali autonomiczną maszynę do odśnieżania dużych powierzchni. Robot może jeździć wąskimi uliczkami, po chodnikach czy na parkingach i odrzucać warstwy białego puchu na bok.

Amerykanie i Chińczycy łączą siły w autach autonomicznych

Należący do Google startup Waymo, pracujący nad projektem autonomicznych samochodów, będzie kooperował z chińskim gigantem. W ramach partnerstwa z Geely firmy zbudują platformę dla przyszłych robo-pojazdów.

Robo-kelnerzy obsłużą na stacji. Polska pionierem

Klientom na stacji paliw Shell we Wrześni zamówione danie wprost do stolika dostarczy robot. Koncern naftowy właśnie w naszym kraju jako pierwszym w Europie testuje innowacyjne rozwiązanie.

Uber dostarczy jedzenie autonomicznym autem

Już w przyszłym roku po raz pierwszy usługa dostaw posiłków będzie realizowana bez kierowców i kurierów. Uber Eats zamierza ruszyć z technologiczną rewolucją.

Ten nowy robot ma przewozić wszystko. Ma niezwykłe możliwości

Czterokołowy robot Hyundaia MobED ma rozmiar i kształt wózka i niezwykłe możliwości. Będzie przewozić ludzi, paczki, a nawet tacki z napojami.

Czas latających humanoidów. Włosi tworzą Iron Mana

Naukowcy z Italian Institute of Technology (IIT) zbudowali humanoidalnego robota, który ma zyskać umiejętności niczym filmowy Iron Man. Urządzenie o nazwie iRonCub ma bowiem latać i stanowić przełom w budowie robotów.

ONZ idzie na wojnę z robotami-zabójcami. Historyczny moment

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wezwał do wprowadzenia nowych zasad użycia broni autonomicznej. Ma to zapobiec sytuacji, w której sztuczna inteligencja, sama będzie w stanie wyszukiwać i niszczyć wrogie cele, w tym ludzi.

Robot przypilnuje psa i po nim sprzątnie

Samsung wprowadza robota sprzątającego Jet Bot AI+, który – niczym tradycyjny autonomiczny odkurzacz – potrafi sprzątnąć mieszkanie, w tym sierść, ale także zaopiekować się zwierzakiem.

Robot z polską inteligencją. Sam się douczy

AGICortex tworzy rozwiązania AI, które potrafi „zaszyć” w każdym urządzeniu – od drona po dowolny system monitorujący czy analityczny. Algorytmy poznańskiego startupu przyciągają już inwestorów.

2400 porcji nigiri w godzinę. Robot robi sushi we Wrocławiu

Automatyczny kucharz w restauracji to już nieodległa przyszłość. Jeden z lokali we Wrocławiu zatrudnił właśnie roboty do pracy w kuchni. Roboty w gastronomii to lek na brak kadr.

Kup to sam. Autonomiczne sklepy przyszłością polskiego handlu

Ultra Convenience to nowy wymiar bezobsługowej sprzedaży przez całą dobę. Za systemem mobilnych, modułowych kontenerów stoi startup z Torunia.

Amerykańskie firmy zatrudniają rekordową liczbę robotów. Brakuje pracowników

Firmy w Stanach Zjednoczonych „zatrudniły” rekordową liczbę robotów w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku, gdy zaczęły zwiększać produkcję na liniach montażowych i miały problemy ze znalezieniem nowych pracowników.

Miniaturowy robot może ożywić pustynię

Na corocznym Global Grad Show w Dubaju zaprezentowano małego robota siejącego na pustyni czy technologię odzyskiwania plastiku z wody.

Zastrzyk bez bolesnego nakłuwania. To już możliwe

Powstała właśnie maszyna, która potrafi dokonać iniekcji w całkowicie bezbolesny sposób. Robot Cobionix (w skrócie Cobi), powstał, aby ułatwić proces szczepień na Covid 19.

Korea Północna wprowadza roboty do nauczania w szkołach

Przypominający zabawkę robot ze skośnymi niebieskimi oczami i flagą Korei Północnej na piersi krążył po klasie na uniwersytecie w Pjongjangu podczas demonstracji nowych narzędzi do nauki matematyki, muzyki i języka angielskiego.